کد خبر: 4195
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
حسین خبیری

از هر زاویه‌ای که به انتخاب «جهانشهر ایران زمین، شیراز، به عنوان پایتخت کتاب ایران» بنگریم، به واقع آن را رویدادی بی‌نهایت ارزشمند و کم‌سابقه می‌یابیم.

به گزارش پیام‌خبر؛ حسین خبیری از فعالان فرهنگی شیراز در یادداشتی به انتخاب شیراز بعنوان پایتخت کتاب ایران واکنش نشان داد:

از هر زاویه‌ای که به انتخاب «جهانشهر ایران زمین، شیراز، به عنوان پایتخت کتاب ایران» بنگریم، به واقع آن را رویدادی بی‌نهایت ارزشمند و کم‌سابقه می‌یابیم.
یک پیروزی همگانی برای فرد فرد ما و دارای خواصی متناسب با همه انگیزه‌ها و ذائقه‌های شهروندان در تمامی سنین، مشاغل و در برگیرنده اهداف و انگیزه‌های سازمانی همه ارکان اجرایی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در بخش‌های خصوصی، دولتی و غیردولتی می‌باشد.
به همین مقیاس فرادستگاهی بودن موضوع کتاب و فراجغرافیایی بودن گستره انتشار، بازار و تأثیرگذاری این عنصر به غایت تاثیرگذار محلی، ملی و بین‌المللی فرهنگی، ضروری است تا تکالیف عمومی و اختصاصی همگان در ارتباط با این دستآورد بی‌بدیل و کم‌سابقه در جهت حک نمودن ردپاهای فاخر و ماندگار در تثبیت این موفقیت بر تاریخ زرنگار فرهنگ و هنر این مرز پرگهر مشخص گردد.
تا حدی می‌توان حدس زد که اگر همین رویداد برای مشهد، تبریز، اصفهان یا همدان رخ می‌داد آنها چه معامله‌ای با این سرمایه گران‌سنگ اجتماعی می‌نمودند، اما باید فرصت را غنیمت شمرد و بر داشته‌های قیمتی خود قدرشناسانه و دغدغه‌مندانه‌تر نگریست، اگر چه به واقع نمی‌توان این امتیاز کم‌سابقه و پربها را قیمت‌گذاری نمود.
به جاست تا تیمی از زبدگان و نخبگان و ایده‌پردازان، شرایط و موجبات بهره‌وری و بهره‌برداری حداکثری شهر و شهروندان از ثمرات و مزایای آنی و آتی این انتخاب فرخنده را پی‌جویی نمایند.
همه ی ستایش‌مان را نثار سبب‌سازان و آفرینندگان این افتخار فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز برای شهرمان می‌نماییم.
با کمال احترام
حسین خبیری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.