کد خبر: 4195
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
حسین خبیری

از هر زاویه‌ای که به انتخاب «جهانشهر ایران زمین، شیراز، به عنوان پایتخت کتاب ایران» بنگریم، به واقع آن را رویدادی بی‌نهایت ارزشمند و کم‌سابقه می‌یابیم.

به گزارش پیام‌خبر؛ حسین خبیری از فعالان فرهنگی شیراز در یادداشتی به انتخاب شیراز بعنوان پایتخت کتاب ایران واکنش نشان داد:

از هر زاویه‌ای که به انتخاب «جهانشهر ایران زمین، شیراز، به عنوان پایتخت کتاب ایران» بنگریم، به واقع آن را رویدادی بی‌نهایت ارزشمند و کم‌سابقه می‌یابیم.
یک پیروزی همگانی برای فرد فرد ما و دارای خواصی متناسب با همه انگیزه‌ها و ذائقه‌های شهروندان در تمامی سنین، مشاغل و در برگیرنده اهداف و انگیزه‌های سازمانی همه ارکان اجرایی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در بخش‌های خصوصی، دولتی و غیردولتی می‌باشد.
به همین مقیاس فرادستگاهی بودن موضوع کتاب و فراجغرافیایی بودن گستره انتشار، بازار و تأثیرگذاری این عنصر به غایت تاثیرگذار محلی، ملی و بین‌المللی فرهنگی، ضروری است تا تکالیف عمومی و اختصاصی همگان در ارتباط با این دستآورد بی‌بدیل و کم‌سابقه در جهت حک نمودن ردپاهای فاخر و ماندگار در تثبیت این موفقیت بر تاریخ زرنگار فرهنگ و هنر این مرز پرگهر مشخص گردد.
تا حدی می‌توان حدس زد که اگر همین رویداد برای مشهد، تبریز، اصفهان یا همدان رخ می‌داد آنها چه معامله‌ای با این سرمایه گران‌سنگ اجتماعی می‌نمودند، اما باید فرصت را غنیمت شمرد و بر داشته‌های قیمتی خود قدرشناسانه و دغدغه‌مندانه‌تر نگریست، اگر چه به واقع نمی‌توان این امتیاز کم‌سابقه و پربها را قیمت‌گذاری نمود.
به جاست تا تیمی از زبدگان و نخبگان و ایده‌پردازان، شرایط و موجبات بهره‌وری و بهره‌برداری حداکثری شهر و شهروندان از ثمرات و مزایای آنی و آتی این انتخاب فرخنده را پی‌جویی نمایند.
همه ی ستایش‌مان را نثار سبب‌سازان و آفرینندگان این افتخار فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز برای شهرمان می‌نماییم.
با کمال احترام
حسین خبیری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.