کد خبر: 4196
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست کمیته روز سروستان

معرفی سروستان در زمینه‌های مختلف همچون آثار باستانی کاخ ساسان که ثبت جهانی شده یا آرمگاه شیخ یوسف سروستانی که مربوط به قرن هفتم هجری است و وجود دریاچه مهارلو و سرسبزی منطقه و آب گرم مهارلو و دیگر موارد گردشگری می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی بیشتری به شهرستان جذب نماید.

به گزارش پیام‌خبر؛ کمیته فرهنگی روز سروستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان تشکیل  شد.

محمدحسن ضیایی‌آزاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان در این نشست گفت: تعیین روز سروستان مقدمه توسعه و پیشرفت بیشتر شهرستان را فراهم خواهد آورد.

محمدحسن ضیایی‌آزاد ادامه داد: معرفی سروستان در زمینه‌های مختلف همچون آثار باستانی کاخ ساسان که ثبت جهانی شده یا آرمگاه شیخ یوسف سروستانی که مربوط به قرن هفتم هجری است و وجود دریاچه مهارلو و سرسبزی منطقه و آب گرم مهارلو و دیگر موارد گردشگری می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی بیشتری به شهرستان جذب کند.

وی افزود: شهرستان سروستان شهر مرحوم استاد رضوی سروستانی، استاد مهدی سلطانی سروستانی، مرحوم استاد صادق همایونی و دیگر بزرگان فرهنگی، هنری و علمی است.

در این نشست رؤسای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره آموزش و پرورش، اداره اوقاف و امور خیریه و اداره امور کتابخانه‌های عمومی حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.