کد خبر: 4198
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
محور ساسانی

امیری گفت: میراث فرهنگی فارس در سالهای اخیر، تلاش مضاعفی برای ایجاد زیرساخت های گردشگری لازم در محور جهانی ساسانی به ویژه در فیروزآباد، کازرون و سروستان در پیش گرفته است.

به گزارش پیام خبر از شیراز، «مصیب امیری»، امروز (شنبه 26 بهمن) در نشست تخصصی ابعاد حقوقی محوطه‌های میراث جهانی یونسکو در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، گفت: به دلیل برخورداری محور ساسانی از قابلیت های ثبت جهانی، تلاش های فراوانی برای به ثبت رسیدن آن در فهرست یونسکو به انجام رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس افزود: برای ثبت آثار تاریخی در این فهرست جهانی به انجام کاوش و مطالعات معماری و شهری فراوانی نیاز است که فارس در این حوزه موفق عمل کرد و توانست منظر جهانی ساسانیان را به ثبت یونسکو برساند.

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی فارس در سالهای اخیر، تلاش مضاعفی برای ایجاد زیرساخت های گردشگری لازم در این محور به ویژه در فیروزآباد، کازرون و سروستان در پیش گرفته است.

امیری اعلام کرد: در این محور اکنون، 9 اقامتگاه بومگردی ایجاد شده است و برای رفع تملک های اراضی منابع طبیعی و ملی در محور جهانی ساسانی، اقدامات لازم برای حفاظت بیشتر و بهتر، نیز مورد پیگیری و انجام قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری نشست های نشست تخصصی ابعاد حقوقی محوطه‌های میراث جهانی یونسکو در فارس، گفت: 11 اثر در فارس در این فهرست جهانی به ثبت رسیده که برای حفاظت بیشتر از آنها، برگزاری چنین نشست هایی، ضرورت و مزیت های فراوان دارد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.