کد خبر: 4202
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
شب شعر خاطره در ارسنجان

شعر انقلاب اسلامی تاریخ منظوم انقلاب نیز هست؛ فراز و نشیب‌های این شعر، فراز و نشیب‌هایی است که مردم شاهدش بوده‌اند و در صحنۀ آن‌ها حضور فعال داشته‌اند.

به گزارش پیام‌خبر؛ شب شعر خاطره و آیین گشایش ساختمان کانون فرهنگی و هنری با حضور مردم و شاعران انقلابی ارسنجان و در مسجد روستای شرق‌آباد ارسنجان برپا شد.

غلامرضا دادوند، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان در این برنامه با قدردانی از شاعران انقلابی گفت: شعر انقلاب اسلامی، شعر مردمی به معنای واقعی آن است. شاعر انقلابی همدوش، همسنگر، همدل و همزبان مردم است. با درد مردم رنج می برد و با شادی آنان شاد می‌شود. با پیروزی ایشان سربلند می‌کند و با شکست خوردنشان درد می‌کشد و با خشم‌شان به خشم می‌آید.

غلامرضا دادوند ادامه داد: شعر انقلاب اسلامی تاریخ منظوم انقلاب نیز هست؛ فراز و نشیبهای این شعر، فراز و نشیب‌هایی است که مردم شاهدش بوده‌اند و در صحنۀ آن‌ها حضور فعال داشته‌اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان افزود: شاعران انقلابی باید به گونه‌ای عمل کنند که بزرگی انقلاب پاسبانی شود و اشعاری سروده شود که محتوای ارزشمندی داشته باشند و برای این مهم شاعر باید اطلاعات و آگاهی تاریخی داشته باشد و اهل مطالعه باشد و بر اساس سند و مدرک شعر بگوید.

یاسر زارعی، بخشدار مرکزی ارسنجان نیز از سخنرانان این شب شعر بود که پیرامون انقلاب اسلامی و اهمیت هنر در پیشرفت جامعه سخن گفت.

شاعران ارسنجان نیز دلسروده‌های خود را پیرامون انقلاب اسلامی و دهه پرفروغ فجر خواندند و در این میان، عبدالنبی زارع، نورالله نجفی، محمدحسن حسن‌شاهی، جعفر زارع، عبدالرضا روستا، اسماعیل ابراهیمی، حجت نجفی و الهیار خادمیان اشعار خود را خواندند و رضا نجفی به اجرای نی محلی پرداخت.

این برنامه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان و همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت ابوالفضل روستای شرق‌آباد ارسنجان برگزار گردید.

در پایان ساختمان کانون فرهنگی و هنری این روستا که بیشتر آن با کمک‌های مردمی و بخشی از بودجه آن با کمک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده بود، گشایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.