کد خبر: 4222
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
مطرب و هزارپا

فیلم سینمایی «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی تا هفته پانزدهم اکران به فروش ۳۸ میلیارد تومانی رسید.

به گزارش پیام خبر، رکوردشکنی فیلم‌های سینمایی در همه جای دنیا بخش رقابتی  جذاب بوده و خواهد بود؛ تا جایی که روی روند فعالیت صاحبان آثار و عواملش تأثیرات مثبت و یا منفی می‌گذارد.

سینمای ایران هم از این قاعده جدا نیست و در فصل‌های مختلف رکوردشکنی‌های متعددی در میان کم فروش‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی رقم می‌خورد.

جدیدترین اتفاقی که در بخش پرفروش‌ترین‌ فیلم‌های سینمای ایران رخ داده، رقابت دو فیلم کمدی «هزارپا» و «مطرب» است. خبرهایی مبنی بر رکوردشکنی فیلم مصطفی کیایی «مطرب» در برابر فیلم ابوالحسن داودی «هزارپا» منتشر شد که این سوال را به ذهن می‌آورد که آیا واقعاً چنین اتفاقی رخ داده است؟

فیلم سینمایی «هزارپا» از سیزدهم تیر ۹۷ اکران شد و به فروش ۳۸ میلیارد و ۴۸  میلیون و ۱۵۱ هزار تومان رسید.

این فروش در حالی اتفاق افتاد که بلیت سینماها در سال ۹۷ از پنج هزار تومان تا پانزده هزار تومان بود و بیش از چهار میلیون نفر بلیت این فیلم را خریدند.

فیلم سینمایی «مطرب» از پانزدهم آبان ۹۸ اکران شد و تا هفته پانزدهم اکران، به فروش ۳۸ میلیارد و ۸۴ میلیون و ۷۸۶ هزار تومان دست یافت.

بلیت سینماها در سال ۹۸ از پنج هزار و پانصد تومان تا بیست هزار تومان بود که این فیلم را به جذب سه میلیون و دویست هزار مخاطب تا هفته پانزدهم رساند.

طبق مصوبه شورای صنفی نمایش مهلت اکران هر فیلم ده هفته است که در صورت استقبال در سانس‌های فوق العاده اکران آن فیلم ادامه دارد؛ اما به نظر می‌رسد که در زمان اکران فیلم  «مطرب» این قانون رعایت نشده است. باشگاه خبرنگاران جوان پیگیر این موضوع از سوی شورای صنفی نمایش  است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.