کد خبر: 4230
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
ابراهیم عزیزی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر شیراز

کاندیدای مجلس یازدهم از حوزه شیراز و زرقان در تجمع بزرگ حامیان خود در مسجد احمدبن موسی (ع) در سخنانی تکان دهنده گفت: به اسم خصوصی سازی واحدهای صنعتی فارس را به تاراج بردند که اگر اسمشان را نام ببرم، باید پاسخگو باشند.

به گزارش پیام خبر، ابراهیم عزیزی، در تجمع بزرگ حامیان خود در مسجد احمدبن موسی (ع) در سخنانی تکان دهنده گفت: به اسم خصوصی سازی واحدهای صنعتی فارس را به تاراج بردند که اگر اسمشان را نام ببرم، باید پاسخگو باشند.

کاندیدای مجلس یازدهم از حوزه شیراز و زرقان در جمع پرشور حامیان خود متشکل از علما، روحانیون، ورزشکاران و بانوان با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس یازدهم اظهار داشت: باید ضرورت تغییر را به عنوان یک نیاز مورد توجه قرار دهیم.

استاندار اسبق هرمزگان با بیان اینکه در طول این ایام بر تغییر فرهنگ انتخابات در تمام نقاط شهرستان شیراز اصرار ورزیدم، اظهار داشت: امروز با یک نگاه کامل و جامع ناکارآمدی ها را می بینیم، ناکارآمدی های که موجب پدیده بیکاری، بی ثباتی قوانین و انفعال مجلس شده است.

فرماندار اسبق شیراز ادامه داد: امروز شاهد رها شدن پروژه های محرک و بزرگ در این شهر هستیم و یا اینکه بی عدالتی در موضوع حقوق و دستمزد کارگران و اختلاف در برخی سطوح تصمیم سازی در استان و شهرستان موجب رنجش خاطر بسیار شده است.

عزیزی افزود: اگر قوانین ما قوانین کارآمدی بود، نباید امروز شاهد پدیده های خطرناک و نگران کننده بودیم.

رئیس سابق بسیج سازندگی کشور ادامه داد: ما نگران اقتصاد لیبرالی یا تمایل به اقتصاد سوسیالیسم بودیم اما یک اقتصاد مبتنی بر ارزش های اسلامی ارائه ندادیم و همین مساله ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد مملکت وارد کرده است.

وی با اشاره به اوضاع اسفناک صنایع استان فارس پس از قانون ناقص خصوصی سازی در سخنانی تکان دهنده گفت: در همین شهر شیراز کارخانجات مخابرانی راه دور ایران با 2 هزار و 700 نیرو به 2 نفر رساندند! و یا اینکه زیمنسی که چهار هزار و 700 نیرو را در درون خود داشت امروز نیروهایش به 200 نفر رسیده است!

استاندار اسبق هرمزگان بیان کرد: امروز کارخانه روغن نباتی شیراز در حال تخلیه است برای اینکه کوبیده شود یا اینکه کارخانه صنعتی آزمایش با آن وسعت که یکی از موفق ترین کارخانه ها بود، به 80 میلیارد ریال فروخته شده و برخی آقایان که آنجا را خریدند سوله هایش را به استان های دیگر انتقال می دهند!

عزیزی تصریح کرد: امروز مجتمع گوشت فارس که نیازهای مردم را تامین می کرد، با 45 هکتار اراضی به 40 میلیارد ریال فروخته شد! یا اینکه کارخانه های نخ نقره، کمپرسور سازی،لامپ سازی و دهها کارخانه دیگر به واسطه تصویب یک قانون غلط به تاراج رفت.

فرماندار اسبق شیراز خاطرنشان کرد: محصول این خصوصی سازی غلط، بیکاری جوانان و سرگردانی کسانی است که در این کارخانه ها کار می کردند، اینها سرنوشت شومی است که از یک تصمیم غلط بدون منطق به صحنه عمل آمد.

استاندار اسبق هرمزگان ادامه داد: افرادی که این واحدهای صنعتی را به تاراج بردند اگر نامشان را اعلام می کردم امروز خیلی ها باید پاسخگو می بودند.

وی در ادامه سخنان انتقادی خود به تصویب قانون های غلط دیگر در زمینه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروز 12 میلیون نفر دختر و پسر در سن ازدواج داریم که امکان ازدواج برایشان فراهم نیست چراکه مشکل کار و اشتغال دارند.

عزیزی افزود: آیا نمی شد در قانون خصوصی سازی که تبدیل به خصوصی خوری شد، کارگران سهام دار کارخانه ها می شدند تا بهره وری را بالا ببرند؟

رئیس سابق بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: قوانین ناکارآمد و متضاد، مشکلات زیادی را تولید کرده است. ما امروز قانون تصویب می کنیم که زن و شوهری که از هم جدا شوند، فزند آنها از سربازی معاف است. خب با این کار تشویق به طلاق می کنیم!

وی با بیان اینکه امروز نیازمند یک تغییر نگاه در انتخابات هستیم، بر ضرورت تغییر قوانین ناکارآمد در بخش های اقتصادی و صنعتی تاکید کرد و گفت: این مشکلات محصول یک انتخاب غلط است، محصول نگاه ضعیف به خود انتخابات است.

عزیزی خاطرنشان کرد: انتخاب حق من و کاندیداها نیست بلکه حق آحاد مردم است. مردم این حق را به فردی به نام کاندیدا تفویض می کنند اما گاهی آقایان امر بر آنها مشتبه می شود که این حق آنها بوده است لذا به آنها توصیه می کنم با روحیه اربابی و رعیتی با مردم حرف نزنند.

وی همچنین گفت: اگر انتخابات در جایگاه خودش تبیین و تعریف شود و مردم به درستی از آن استفاده کنند و ملاک و معیار انتخاب را ظاهری و سطحی و فرمایشی و خاندانی و سلسله مراتبی نبینند مشکل کشور حل می شود چراکه از دل یک انتخاب درست، مجلسی کارآمد، مردمی، شجاع، حق مدار و حق محور به وجود می آید و زمینه رشد و شکوفایی را فراهم می کند و غیر از این نباید دل به چیز دیگری بست.

عزیزی همچنین گفت: ما نیازمند مجلسی هستیم که جلوی وادادگی ها و عقب گردها و رفتارهایی که منطبق بر اهداف ملت ایران نیست، را بگیرد. لذا یک مجلس شجاع امروز نیاز جدی ملت ما است.

استاندار اسبق هرمزگان خطاب به مردم حاضر تاکید کرد: انتخابات دوم اسفند می تواند بستری برای رسیدن به این اهداف بلند باشد لذا شخص عزیزی مهم نیست، نگاه شما به انتخابات مهم است. شما فریادگر تغییر باشد تا این نگاه انتخاباتی تغییر کند.

وی در پایان سخنان خود نیز به موضوعی جالب اشاره کرد که در نوع خود بی نظیر بود و گفت: بنده به مجلس بروم یا نروم، به منظور حفظ محیط زیست و پاکیزه نگاه داشتن فضای شهری، تمام اقلام تبلیغاتی را از فردای روز انتخابات (دوم اسفند) از سطح شهر جمع خواهم کرد.

لازم به ذکر است ابراهیم عزیزی کاندیدای حوزه انتخابیه شیراز و زرقان برای مجلس یازدهم است.

 استاندار اسبق هرمزگان، معاون اسبق سیاسی و امنیتی سیستان و بلوچستان، فرماندار اسبق شیراز، رئیس سابق بسیج سازندگی کشور و... مهم ترین مسوولیت های وی در دوران خدمتش بوده است که از وی فردی با تجربه و کارآمد ساخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.