کد خبر: 4281
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
مرتضی سیف‌زاده رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس

در رسیدگی به تخلفات مهندسی و برخورد با تخلفات اثبات شده از سوی اعضای سازمان نظام مهندسی، بسیار قاطع عمل خواهیم کرد.

به گزارش پیام خبر، سید مرتضی سیف زاده رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن تبریک روز مهندس به تبیین عملکرد و اهداف این سازمان در جمع خبرنگاران پرداخت.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه قانون نظام مهندسی ساختمان در سال ۱۳۷۴ به تصویب رسید، هدف از تصویب این قانون را بررسی مباحث مربوط به مقاوم سازی ساختمان و کیفیت مصالح با در نظر گرفتن ایمنی، آسایش، بهداشت، صرفه اقتصادی، حامل های انرژی دانست و در ادامه اظهار کرد: وقوع حوادثی مانند زلزله بم در سال ۱۳۸۲ منجر به صدور آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون کنترل ساختمان از سوی وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور شد.

سیف زاده با اشاره به عملکرد این سازمان در بررسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهری گفت: در رسیدگی به تخلفات مهندسی و برخورد با تخلفات اثبات شده از سوی اعضای سازمان نظام مهندسی، بسیار قاطع عمل کرده و هر تخلفی در این زمینه را به شورای انتظامی ارجاع خواهیم داد؛ از ابتدای سال جاری، ۳۰ پرونده از تخلف مجریان تشکیل شده و در مواردی شاهد صدور احکام تعلیق از ۳ ماه تا چند سال هستیم.

وی همچنین اعلام کرد: در جهت ارتقای کیفیت بنا در شهر، تعامل خوبی با شهرداری در خصوص سازندگان ذیصلاح شده که بزودی به اطلاع عموم خواهد رسید.

سیف زاده در ادامه اظهار کرد: انتظار ما از نمایندگان شورای اسلامی شهر شیراز نیز این است که با سازمان نظام مهندسی تعامل بیشتری درخصوص مصوبات مربوط به ساخت و ساز در شهر داشته باشند.

توسعه خدمات مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندس ساختمان فارس با اشاره به توجه هیئت مدیره دوره هشتم سازمان نسبت به ارتقاء توسعه خدمات مهندسی گفت: در این زمینه با اتاق تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، سازمان میراث فرهنگی، شرکت نفت و پخش فرآورده های نفتی تفاهم نامه هایی به امضا رسیده است.

وی از دیگر اقدامات این سازمان در دو سال اخیر را اصلاح تعرفه بهای خدمات مهندسی دانست و افزود: اصلاح تعرفه ساخت و ساز،  منجر به تناسب نرخ خدمات طراحی و نظارت و اجرا در ساخت و سازها شده است، لذا اصلاح تعرفه موجب افزایش هزینه نظارت بر ساخت و سازها و متناسب سازی شده است.

سیف زاده همچنین از طراحی نرم افزار جامع ارجاع کار در نظام مهندسی فارس خبر داد و گفت: از این سیستم جهت توزیع ارجاع کار در سراسر استان فارس بجز شهرداری شهر شیراز استفاده می شود که با مذاکرات انجام شده با شهرداری شیراز، این امر نیز از ابتدای سال آینده توسط نظام مهندسی ساختمان انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.