صمد طاهری نویسنده

صمد طاهری نویسنده شایسته تقدیر یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد برای مجموعه داستان «زخم شیر» از نگارش رمانی ۱۵۰ صفحه ای خبر داد.

به گزارش پیام خبر، طاهری که برای مجموعه داستان «زخم شیر» برگزیده بخش داستان کوتاه دومین دوره جایزه احمد محمود شد، گفت: هفت، هشت ماهی است که سرگرم نوشتن رمانی هستم، البته رمانی کوتاه که گمان می کنم کمتر از ۱۵۰ صفحه از کار دربیاید.

طاهری ادامه داد: علاوه بر گرفتاری زندگی روزمره که گریبان همگنان و همگان را نیز گرفته است، کندی ذاتی من هم مزید بر علت است؛ تا کی کار به سرانجام برسد یا نرسد را نمی دانم.

نویسنده کتاب مجموعه داستان «شکار شبانه» در خصوص استفاده از اوقات فراغت به دست آمده در این دوره بلاخیز که ویروسی به چشم نیامدنی به ما تحمیل کرده، عنوان کرد: به گمان من هم خواندن کتاب بسیار مغتنم و آرامش بخش است.

وی، ادامه داد: گمان ها و پسندها تبعا متفاوت است؛ کسی رمانی عاشقانه را آرامش دهنده روان خود می بیند و دیگری زمزمه غزل های آبدار خواجه شیراز و دریای خروشان و مواج دیوان شمس را؛ باری، به هر جهت خواندن کتاب و شنیدن موسیقی و دیدن فیلم امکان های مغتنمی برای گذار از این برهه تلخ همه گیری بیماری هستند.

نویسنده کتاب «برگ هیچ درختی» که سال جاری از سوی نشر نیماژ راهی کتابفروشی ها شد، تاکید کرد: من چون از اهالی قلمم تبعا خواندن کتاب را بر هر کار دیگری ارجح می دانم و گمانم بر این است که خواندن داستان و رمان صفا دهنده روان ما از غبار ایام تلخ است.

یادآور می شود: صمد طاهری متولد ۱۳۳۶در آبادان، نویسنده معاصر ایرانی در سبک رئالیسم است؛ وی در اوایل انقلاب اسلامی ایران تحصیل در رشته هنرهای نمایشی در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران را نیمه‌کاره رها کرد. او که جزو نسل سوم داستان‌نویسان ایران است نوشتن را از سال ۱۳۵۳ آغاز نمود اما از سال ۱۳۵۸ و به‌سبب آشنایی با ناصر زراعتی وبا انتشار اولین داستان خود به‌نام «گلبونا» در جُنگ «فرهنگ نوین» به‌طور جدی وارد عرصه داستان‌نویسی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.