صمد طاهری نویسنده

صمد طاهری نویسنده شایسته تقدیر یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد برای مجموعه داستان «زخم شیر» از نگارش رمانی ۱۵۰ صفحه ای خبر داد.

به گزارش پیام خبر، طاهری که برای مجموعه داستان «زخم شیر» برگزیده بخش داستان کوتاه دومین دوره جایزه احمد محمود شد، گفت: هفت، هشت ماهی است که سرگرم نوشتن رمانی هستم، البته رمانی کوتاه که گمان می کنم کمتر از ۱۵۰ صفحه از کار دربیاید.

طاهری ادامه داد: علاوه بر گرفتاری زندگی روزمره که گریبان همگنان و همگان را نیز گرفته است، کندی ذاتی من هم مزید بر علت است؛ تا کی کار به سرانجام برسد یا نرسد را نمی دانم.

نویسنده کتاب مجموعه داستان «شکار شبانه» در خصوص استفاده از اوقات فراغت به دست آمده در این دوره بلاخیز که ویروسی به چشم نیامدنی به ما تحمیل کرده، عنوان کرد: به گمان من هم خواندن کتاب بسیار مغتنم و آرامش بخش است.

وی، ادامه داد: گمان ها و پسندها تبعا متفاوت است؛ کسی رمانی عاشقانه را آرامش دهنده روان خود می بیند و دیگری زمزمه غزل های آبدار خواجه شیراز و دریای خروشان و مواج دیوان شمس را؛ باری، به هر جهت خواندن کتاب و شنیدن موسیقی و دیدن فیلم امکان های مغتنمی برای گذار از این برهه تلخ همه گیری بیماری هستند.

نویسنده کتاب «برگ هیچ درختی» که سال جاری از سوی نشر نیماژ راهی کتابفروشی ها شد، تاکید کرد: من چون از اهالی قلمم تبعا خواندن کتاب را بر هر کار دیگری ارجح می دانم و گمانم بر این است که خواندن داستان و رمان صفا دهنده روان ما از غبار ایام تلخ است.

یادآور می شود: صمد طاهری متولد ۱۳۳۶در آبادان، نویسنده معاصر ایرانی در سبک رئالیسم است؛ وی در اوایل انقلاب اسلامی ایران تحصیل در رشته هنرهای نمایشی در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران را نیمه‌کاره رها کرد. او که جزو نسل سوم داستان‌نویسان ایران است نوشتن را از سال ۱۳۵۳ آغاز نمود اما از سال ۱۳۵۸ و به‌سبب آشنایی با ناصر زراعتی وبا انتشار اولین داستان خود به‌نام «گلبونا» در جُنگ «فرهنگ نوین» به‌طور جدی وارد عرصه داستان‌نویسی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل