کد خبر: 4337
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
کرونا

استاندار فارس در جلسه کارگروه سلامت فارس، علی رغم اصرار معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر تقلیل ساعت اداری در فارس، بر تقلیل ساعت اداری در استان به جز برای افراد بیماری های زمینه ای، مخالفت کرد.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی، امروز در جلسه کارگروه سلامت که ویژه «کرونا» در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس برگزار شد، گفت: فارس و نیمه جنوبی کشور، وضعیت مناسبی در خصوص ابتلای این ویروس دارد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه جامعه باید به شکل عقلایی در این خصوص رفتار کند تا از حرص و ولع برای گرفتن اقلام جلوگیری شود، افزود: آموزش خود مراقبتی باید به خانواده ها آموزش داده شود.

وی با اشاره به اینکه رفع کمبود ها در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: توجه ویژه به افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند به ویژه جانبازان، شکل گیرد.

رحیمی با اشاره به اینکه کنترل افرادی که تست آنها مثبت است شکل گیرد و بانک اطلاعاتی ارتباط افراد با سایر افرادی شکل گیرد و از آن افراد گروه دوم هم مورد ارزیابی بیماری قرار گیرد، افزود: اگر نیاز باشد، کنترل ورودی های شهر شکل گیرد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه خدماتی برون شهری، مورد نظارت و بازرسی قرار گیرد، اضافه کرد: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها انجام شده است و تعطیلی مراکز تجمع، تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه ارائه خدمات مجازی در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد، افزود: نظارت بر بازار در همه زمینه ها به ویژه بازار مواد شوینده و خوراکی مورد توجه قرار گیرد.

رحیمی با اشاره به اینکه کسانی که دچار بیماری های قلبی و ریوی هستند و افراد بیمار می توانند دورکاری قرار دهند، گفت: افرادی که دچار بیماری زمینه ای می توانند تقلیل ساعت را استفاده کنند.

استاندار فارس در خصوص تقلیل ساعت ادارات هم گفت: هنوز این موضوع ضرورتی ندارد چرا که استان ما جز استان های زرد یا سبز است، اگر نیاز شد، بعد از بررسی های علوم پزشکی، تقلیل ساعت ادارات هم از طریق رسانه های جمعی استان اعلام می شود.

عبدالرسول همتی، معاون علوم پزشکی شیراز در ادامه گفت: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی، نیاز است که برای قرمز نشدن استان، از 2 ساعت تقلیل استفاده کرد چرا که با همین تمهیدات است که استان در رنگ زرد باقی مانده است؛ که با مخالفت استاندار فارس مواجه شد.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  5 0
  حتماً دوست دارید قرمز بشه بعد به چه کنم چه نکنم بیفتین
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  7 2
  مگه استاندار از پزشکی چیزی هم میدونه..خودش هر موقع خواست میره سر کار یا نمیره.مگه میتونه برای سلامت بقیه هم تصمیم بگیره وقتی نظره علوم پزشکی اینه!!!! واقعا برای ملت متاسفم.
 • محمد IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  0 0
  خدا شفا بده.
 • بی نام IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  0 0
  واقعا برای این استان با این مسولان بی کفایت متاسفم
 • علی IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  0 0
  استاندار بی عرضه فارس
 • قسمت IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
  1 0
  امیدوارم این استاندار فعلی به زودی زود و پس از تشکیل مجلس انقلابی به حوزه تخصصی خود در روستایشان بازگردد!!!!
 • محمد IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  6 0
  از قدیم والیان فارس ، چاپلوس و پاچه خوار بودند‌. در برابر مقامات عالی رتبه مثل اسب رام و در برابر مردم مثل گرگ بوده اند‌ . خیلی به چنین افرادی خورده نگیرید. زیرا بیشتر از اینکه نسبت در برابر مردم احساس مسئولیت کنند‌. در برابر مقامات تعظیم میکنند‌ . و خواست انها را به جا می اورند. اخه به فکر ارتقاء پسته بیچاره.
 • ناشناس IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  1 0
  بزاريد كل كارمندا مريض بشن شاه ميبخشه شاهزاده نميبخشه چه وضيه
 • ناشناس IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  0 0
  مانمیخایم بچه هامون بی پدر بشن چنین تصمیماتی جسارت میخاد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل