کد خبر: 4677
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
کرونا

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده درپیام صوتی که لحظاتی قبل از سوی روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان آباده انتشار یافت خبر از شناسایی منشاء کرونا در آباده داد.

به گزارش پیام خبر، کامران مهدوی ضمن تشکر از مردم فهیم آباده و مسئولان به واسطه همکاری صمیمانه ای که با مرکز بهداشت برای مبارزه با این ویروس دارند، گفت: منشا بیماری کرونا یکی از کارمندان ادارات آباده بوده که با مرکز بهداشت هم همکاری داشت و تشخیص داده شد، این فرد درمسافرت به اصفهان یا یزد به این ویروس مبتلا شد و ۱۷ نفر از نزدیکان و همکاران خود را نیز مبتلا کرده که با شناسایی و تحقیقات به موقع زنجیره شناسایی و نگذاشتیم این ویروس از آباده خارج شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده عنوان کرد: ۱۷ نفر را بستری کردیم که در آزمایش های به عمل آمده خوشبختانه تست کرونا ۱۱ مورد از اینان منفی و بقیه مثبت بودند.

وی افزود: تلاش ما براین است که با همکاری مردم زنجیره ابتلا به ویروس را در آباده بشکنیم و باید بگویم که این نتیجه مراقبت های ۲ هفته اخیر است که انجام شده وچنانچه قرنطینه سخت تر شود امیدوارم که زنجیره کرونا درآباده شکسته شود.

مهدوی در ادامه اظهار کرد: در این تعطیلات مردم خوب پای کار آمدند،‌ مردم از دید و بازید، مسافرت به خصوص به اصفهان و یزد و همچنین خروج از منزل به غیر از موارد ضروری بپرهیزند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده با اشاره به اینکه سیزده بدر در خانه هایمان بمانیم و قرنطینه خانگی را جدی بگیریم، همچنین از ایجاد و راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده خبرداد و گفت: به منظور مراقبت و پرستاری از بیمارانی که بدحال نیستند و احتیاج به مراقبت دارند، نقاهتگاه راه اندازی شده است.

این مقام مسئول باردیگر از مردم خواست تا ضمن رعایت بهداشت و مراقبت های بهداشتی چنانچه بسته هایی را از بیرون خریداری کردند، حتما قبل از مصرف ضد عفونی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.