کد خبر: 4789
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
قائم مقام شهرداری کازان روسیه

قائم مقام شهردار کازان روسیه در پیامی خطاب به شهردار شیراز گفت: ضمن ابراز بهترین آرزوها برای شهروندان شیراز، حمایت مستمر خود را از آنان در این شرایط سخت اعلام می کنم.

به گزارش پیام خبر، در متن پیام «اِوجنیا لودویگاوا» خطاب به مهندس اسکندرپور آمده است:

در حال حاضر  سراسر جهان با شیوع ویروس کرونا (کووید 19) مواجه است و شهرهای جهان تاثیرات آن را حس کرده اند. ضمن ابراز بهترین آرزوها برای شهروندان شیراز، حمایت مستمر خود را از آنان در این شرایط سخت اعلام می دارم. 

بحران جهانی ناشی از شیوعک کووید 19، شهرها را ملزم می سازد تا سریعا نسبت به شرایطی اضطراری واکنش نشان دهند که نه تنها سلامت شهروندان بلکه انسجام اجتماعی، اقتصاد و زیرساخت های سرزمین هایمان را تهدید می کند. درحالیکه ویروس فارغ از مرزهای حاکمیتی، وسعت سرزمین ها یا شرایط آب و هوایی گسترش می یابد و میلیون ها نفر را همزمان به طرق مختلف متاثر می سازد، ما مصمم می شویم بر موانع غلبه کنیم. ما به عنوان کشوری که با محدودیتهایی مواجه است، کاملا دغدغه های جنابعالی درخصوص تحریم ها را درک می نماییم. این عادلانه نیست که مردم شهرهایمان رنج ببرند درحالیکه با سیاست های جهانی کاری ندارند. 

همکاری شهرداری ها کلید حل این بحران است. آقای ایلسور متشین، شهردار کازان و رئیس کمیته مشورتی مقامات محلی سازمان ملل (UNACLA) از تمام فرصت ها استفاده کرده و جامعه جهانی را نسبت به شرایط کنونی که شهروندان کشورها و شهرهایمان با آن روبه رو هستند آگاه خواهد ساخت. 

ما از تلاش های دولت های محلی سراسر جهان جهت مبارزه با این ویروس و تامین ثبات و آرامش حمایت می کنیم. بیایید از یکدیگر مراقبت کرده و  دست در دست  هم با این چالش ها و خطرات مقابله کنیم. پیروزی بر این همه گیری مطمئنا به زودی محقق خواهد شد.

براساس این گزارش مهندس اسکندرپور شهردار شیراز با ارسال پیامی به شهرداران شهرهای دوست و خواهرخوانده همچون کازان و روسا و دبیران کل سازمان های بین المللی خواستار هم صدایی آنها برای لغو تحریمهای ظالمانه علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا شد.

کازان میزبان هفدهمین کنفرانس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی است. این کنفرانس قرار بود خرداد سال جاری برگزار شود که به دلیل شیوع همه گیری ویروس کرونا با تصمیم اعضای هیات مدیره اتحادیه از جمله شیراز به تعویق افتاد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.