کرونا را شکست می دهیم

رئیس بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)» گفت: همت والای کادر درمان، فرهنگ مردم فارس و تلاش مدیران استان باعث شده تا این لحظه آمار استان در نرخ مرگ و میر، با درنظر گرفتن شاخص های جمعیتی آمار قابل قبولی باشد اما این بدان معنا نیست که همه چیز خوب و عالی پیش می رود.

به گزارش پیام خبر، ابوالفضل درانی نژاد، امروز در دیدار تعدادی از مدیران و قهرمانان ورزشی استان فارس با برخی از اعضای کادر درمان بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)»، ضمن تقدیر از حضور این افراد با اشاره به اینکه کادر درمان جانشان کف دستشان است، گفت: در شرایطی که نزدیک شدن به بیمارستان برای بسیاری از شهروندان خطرناک است، حضور مدیران و قهرمانان ورزشی استان در این مکان باعث قوت قلب کادرپزشکی آن می شود.

رئیس بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)» با تشریح شرایط سخت موجود برای کادر درمان افزود: از همان ابتدای انتخاب این بیمارستان به عنوان بیمارستان مرجع درمان کرونا در استان فارس تمام تلاش ما بر این بوده تا کادر درمان را با شرایط کامل حفاظتی آماده خدمت کنیم.

وی اظهار کرد: همت والای کادر درمان، فرهنگ مردم فارس و تلاش مدیران استان باعث شده تا این لحظه آمار استان در نرخ مرگ و میر، با درنظر گرفتن شاخص های جمعیتی آمار قابل قبولی باشد اما این بدان معنا نیست که همه چیز خوب و عالی پیش می رود.

درانی نژاد، سیاست نظام سلامت را رسیدگی سریع به بیماران و ناقلان ویروس کرونا با هدف خالی نگه داشتن 30 تا 40 درصد از ظرفیت های بیمارستانی دانست و افزود: در فارس تاکنون این سیاست با حمایت ستاد استانی مقابله با کرونا خوب پیش رفته است، اما انحراف از این سیاست و افزوده شدن تعداد بیماران باعث می شود تا از نتایج کنونی به سرعت فاصله بگیریم.

وی تاکید کرد: این یک حیقیت است که پزشک و پرستار خسته و ناتوان، توان و قوت درمان بیماران را نخواهند داشت.

رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز در ادامه به نقش ورزش در پیشگیری از ابتلا به کرونا اشاره کرد و افزود: اگرچه مصرف ویتامین ها و مکمل های غذایی برای پیشگیری از این بیماری هیچ پایه و اساس علمی ندارد، اما آنچه اثبات شده ورزش یکی از مهمترین مقوله هایی است که می توان بواسطه آن سطح مقاومت بدن را در مواجهه با این بیماری بالا برد.

درانی نژاد افزود: حجم ریه که به واسطه ورزش وسعت می یابد عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش حضوردر بیمارستان و همراهی ورزشکاران با کادر پزشکی را نشانه فتوت و جوانمردی نزد این قشر از جامعه دانست و اضافه کرد: همه اقشار جامعه در طول مدت اخیر کادر پزشکی را مورد لطف خود قرار داده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.