کد خبر: 4825
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
مسکن ملی

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به برنامه های طرح «اقدام ملی مسکن» در فارس گفت: در سال مزین به نام «جهش تولید» با مدیریت صحیح و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های اساسی وزارت راه و شهرسازی پیش خواهیم رفت.

به گزارش پیام خبر، جعفر زاهدی، با اشاره به اینکه در سال مزین به نام «جهش تولید» با مدیریت صحیح و هدفمند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های اساسی وزارت راه و شهرسازی پیش خواهیم رفت، گفت: یکی از مهمترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی فارس طرح «اقدام ملی مسکن» که شامل تامین زمین، عقد قرارداد و پی گیری های احداث مسکن تا مرحله واگذاری به مردم است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: برنامه اجرایی «اقدام ملی مسکن» این اداره کل که بر اساس نیاز سنجی طرح جامع مسکن و توزیع بر اساس ظرفیت اراضی دولتی این اداره جهت انجام فراخوان یا واگذاری به منظور ساخت و تحویل به متاقضیان که در مرحله اول اعلام شد و برنامه استان فارس ساخت ۱۱ هزار و ۸۸۱ واحد که شامل واحدهای مسکن مشارکتی ۲ هزار و ۹۸۹ واحد واگذاری زمین ۹۹ سال سه هزار و ۳۷۳ واحد تامین زمین برای اقشار ویژه ۴۹۰ واحد، تکمیل واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام مشارکتی یک هزار و ۶۷۲ واحد، واگذاری در قالب سایر تفاهم نامه ها ۷۴۰ واحد و همچنین استفاده از ظرفیت های بانکی یک هزار و ۶۱۷ واحد است.

وی اضافه کرد: توزیع برنامه استانی طرح اقدام ملی بر اساس نیاز سنجی طرح جامع مسکن ۲۳ هزار و ۳۸۶ واحد برای شهرهای بالا و زیر یکصد هزار نفر جمعیت و ۲۵۰ هزار واحد برای شهر جدید صدرا اعلام شده است.

زاهدی گفت: در مرحله اول ثبت طرح اقدام ملی تولید مسکن که از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شد برای ۱۴ شهر استان و به میزان سه هزار و ۳۷۳ واحد در قالب واگذاری زمین ۹۹ ساله در این استان انجام شد.

وی افزود: تاکنون اطلاعات کامل پلاک های ثبتی، مساحت و ظرفیت واحدهای مسکونی قابل ساخت در ۱۴ شهرستان به تفکیک و همچنین تفاهم نامه فی ما بین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس تاکید کرد: در مرحله دوم ثبت که در ۲۴، ۲۵، ۲۶ اسفند انجام شد ۳۶ هزار و ۲۷۳ نفر از طریق سایت و سامانه پیامکی در این طرح ثبت نام کردند که در دست پالایش توسط وزارت راه و شهرسازی است.

منبع: شبستان

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  0 0
  شرایط واگذاری را اعلام کنید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.