کد خبر: 4953
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
نشست شورای اطلاع‌رسانی فارس

دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس بیان داشت: در این مدت با تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، خسارات‌های بسیاری از منظر اقتصادی به بدنه هنری، فرهنگی و رسانه‌ای وارد شد؛ این در حالی است که اگر تولیدات این بخش از جامعه برای آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی نبود، وضعیت فارس نیز امروز قرمز بود و ما نیز قدردان این عزیزان هستیم که علی‌رغم همه فشارها و خسارت‌های اقتصادی در میدان مانده‌اند و با دست خالی برای سلامت مردم تلاش می‌کنند.

به گزارش پیام خبر، یازدهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان فارس با حضور سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس و رئیس این شورا برگزار شد.

در این نشست صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر این شورا گفت: با توجه به فضای بوجود آمده در این روزهای کرونایی، افسردگی و ناآرامی‌های روانی برای برخی از شهروندان به وجود آمده است که برای حل این بحران نیز کمیته آرام‌بخشی و امیدآفرینی با همکاری علوم پزشکی و دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در فارس تشکیل شده است.

سهرابی ادامه داد: این شورا با همکاری هنرمندان، فرهنگ‌وران و اصحاب رسانه فارس از همان روزهای آغازین اسفند ماه و اعلام خطر درباره بیماری کرونا، وارد میدان شد و با تولیدات رسانه‌ای مناسب، به آگاهی‌بخشی در راستای پیشگیری و امیدآفرینی در راستای روحیه‌بخشی در جامعه پرداخت.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس بیان داشت: در این مدت با تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، خسارات‌های بسیاری از منظر اقتصادی به بدنه هنری، فرهنگی و رسانه‌ای وارد شد؛ این در حالی است که اگر تولیدات این بخش از جامعه برای آگاهی‌بخشی و امیدآفرینی نبود، وضعیت فارس نیز امروز قرمز بود و ما نیز قدردان این عزیزان هستیم که علی‌رغم همه فشارها و خسارت‌های اقتصادی در میدان مانده‌اند و با دست خالی برای سلامت مردم تلاش می‌نمایند. هرچند این اداره کل در راستای وظیفه سازمانی خود تمهیدات و تدابیری برای جبران خسارت‌های وارده در نظر گرفته است، اما لازم است تا این عزیزان به ویژه اصحاب رسانه بیش از پیش دیده شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در راستای امیدآفرینی و ایجاد شادی و نشاط در جامعه با رایزنی‌های صورت گرفته، از فروردین ماه، اقدام به برگزاری کنسرت‌، نمایش، پخش فیلم و نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی در استان فارس کرده‌ایم که بازدیدکنندهای بسیاری در سطح استان و کشور داشته است. بهره‌گیری از فضای مجازی در راستای فعالیت‌های فرهنگی و هنری فرصتی جدید را به ما نشان داد تا بیش از پیش بتوانیم از فضای مجازی بهره گیریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل