استاندار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه، با اشاره به روند نگران کننده افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، گفت: در صورت لزوم اقدامات سختگیرانه‌تری برای کنترل بحران کرونا اجرا می‌شود.

به گزارش پیام خبر، مهندس هوشنگ بازوند در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمانشاه که با حضور دکتر گرکانی رییس پژوهشکده سوانح طبیعی کشور و اعضای ستاد بحران برگزار شد؛ اظهار داشت: آمارها نشان می دهد در استان کرمانشاه شاهد یک روند رو به افزایش تعداد بستری‌ها و مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین آمار فوتی ها هستیم.

استاندار کرمانشاه، با تاکید بر این نکته که وضعیت کرمانشاه در زمینه بحران کرونا اصلا خوب نیست در ادامه ابراز کرد: کرونا قابل درمان نیست ولی قابل مدیریت هست. البته برای مدیریت این بحران سخت نیازمند همراهی و همکاری مردم هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید از حضور در تجمعات غیرضروری و اماکن شلوغ به شدت پرهیز کنند، اعلام کرد: از مردم عزیز کرمانشاه تقاضا داریم در کنترل این بحران همکاری کنند تا مجبور به اتخاذ تصمیماتی نشویم که منجر به تعطیلی کسب و کارها شود و معیشت مردم در تنگنا قرار گیرد.

بازوند، افزود: مصوبات جدید و سختگیرانه تری به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی ارایه شده که به اجرا گذاشته می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این سختگیری ها اعمال نشود، هزینه ها و خسارات زیادی را برای معیشت مردم خواهد داشت و جان بسیاری از عزیزان ما به خطر خواهد افتاد. در این شرایط بخش مهمی از توان مدیریت استان صرف کنترل این بحران  خواهد شد و از برنامه ریزی مناسب برای اشتغال زایی و جهش تولید در استان بازخواهد ماند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا باید به فکر حفظ سلامت کارکنان باشیم. در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی پروتکل نحوه فعالیت ادارات در ایام آتی را تدوین کند و در نشست آتی ارائه دهد، همچنین آموزش و پرورش نیز جمع بندی خود را در مورد نحوه فعالیت مراکز آموزشی و حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان اعلام کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل