شجاعی پور ، رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه فارس ،ثبت نام

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام دانش آموزان متقاضی پایه تحصیلی دهم دبیرستان ها و هنرستان های نمونه دولتی فارس آغاز شد.

به گزارش پیام خبر، علی رضا شجاعی پور گفت: دانش آموزان پایه نهم که متقاضی ادامه تحصیل در پایه دهم دبیرستانها و هنرستانهای نمونه دولتی استان هستند می توانند برای ثبت نام از ۱۷ لغایت ۲۷ خردادماه اقدام کنند و  دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی می توانند برای ثبت نام در آزمون ورودی این مدارس از ۱۷ خرداد ماه ۹۹ با مراجعه به سایت https://sanjesh.farsedu.ir نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در سال جاری به صورت حضوری راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۰ تیرماه ۹۹  در سطح استان برگزار می گردد و ملاک شرکت در این آزمون کسب حداقل معدل ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خرداد ماه بدون اعمال نمرات تکوینی یا مستمر) در پایه نهم می باشد، که سؤالات آزمون شامل دروس آموزش قرآن و پیامهای آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، زبان انگلیسی، علوم تجربی، ریاضی  مربوط به کتابهای پایه نهم می باشد.

شجاعی پور افزود: با توجه به اینکه پس از قبولی امکان تغییر رشته وجود ندارد، توصیه می شود دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند حتما دفترچه را از سایت اعلام شده دریافت و قبل از نام نویسی  به دقت مطالعه نمایند تا در نحوه انتخاب محل و رشته دچار مشکل نشوند.

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه این آزمون در دو شاخه نظری و فنی و حرفه ای برگزار می شود، ادامه داد: برای سال تحصیلی آینده در شاخه نظری  ۴۶ دبیرستان نمونه دولتی استان ظرفیت پذیرش سه هزارو ۷۲۶  دانش آموز دختر و پسر در سه رشته ریاضی، تجربی و علوم انسانی را دارند و  دانش آموزان لازم است در نمون برگ هدایت تحصیلی خردادماه رشته مورد علاقه خود را حتما کسب کرده باشند، هر دانش آموز در زمان ثبت نام می تواند فقط در یک رشته و با توجه به منطقه شهرستان یا ناحیه ای که هم اکنون در حال تحصیل می باشد ثبت نام کند و البته دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در هنرستانهای نمونه دولتی این محدودیت را نداشته و در هر هنرستانی که مایل باشند می توانند ثبت نام کنند.

وی همچنین یادآور شد: دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار و روستایی نیز می توانند بر اساس جدول شماره ۳ دفترچه راهنما، یکی از دبیرستان های شبانه روزی را انتخاب کنند.

محمد رضا فرهادی، نیز هم در این خصوص تصریح کرد: برای سال تحصیلی آینده ۶ هنرستان نمونه دولتی در سطح استان ظرفیت پذیرش ۶۳۰ دانش آموز را خواهند داشت که از این تعداد هنرستان ۴ هنرستان به صورت شبانه روزی و دو هنرستان به صورت روزانه هستند.

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش فارس گفت: متقاضیان ثبت نام در هنرستانهای نمونه دولتی می توانند در رشته های الکترونیک، ساختمان، مکانیک خودرو، تاسیسات مکانیکی، حسابداری، صنایع شیمیایی، شبکه و نرم افزار، فوتوگرافیک، گرافیک، معماری داخلی، الکتروتکنیک و ماشین ابزار ادامه تحصیل دهند.

وی افزود: هنرستان های نمونه دولتی استان شامل هنرستان های  نمونه دولتی دخترانه مهر ناحیه یک و هنرستان پسرانه طالقانی در سطح شیراز و ۴ هنرستان دیگر در شهرستانهای لارستان، داراب، آباده و کازرون است که از این تعداد، هنرستان های واقع در شهرشیراز فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی می باشند ولی هنرستانهای مستقر در سایر شهرستان ها دارای خوابگاه و امکانات شبانه روزی هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.