کد خبر: 5437
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
مورچه های شیرازی به پاک کن رسیدند.

فیلم مستندِ کوتاه «مورچه ها» با موضوع اهمیت بازیافت زباله با روایتی از علیرضا میرزایی در شیراز ساخته شد و در اولین حضورش به دومین جشنواره فیلم آنلاین پاک کن راه یافت.

به گزارش پیام خبر فیلم مستندِ کوتاه مورچه ها با موضوع اهمیت بازیافت زباله با روایتی از علیرضا میرزایی در شیراز ساخته شد و در اولین حضورش به دومین جشنواره ی فیلم آنلاین پاک کن راه یافت. علیرضا میرزایی ۳۰ ساله، ساکن شیراز ، فارغ التحصیل رشته ی کامپیوتر و هم اکنون کارمند اداره ی تامین اجتماعی استان فارس است. وی که با ساخت این مستند اجتماعی اولین گام جدی و حرفه ای خود را در عرصه ی فیلمسازی برداشته است .

میرزایی معتقد است: اغلب افرادی که در کلانشهرها به وسیله ی جمع آوری ضایعات در خیابان ها به امرار معاش پرداخته و از این طریق ارتزاق میکنند، در پاره ای از مواقع دچار مشکلات عدیده ای شده و مسئولین ذیربط باید و با تشکیل کارگروه هایی در سطح کلانشهر ها ، آسیب های تحمیل شده بر این قشر از جامعه را تقلیل داده و چتر حمایتی خود را هر چند بسیط تر ، بر سر آن ها بگستراند.

این هنرمند شیرازی با صراحت افزود: این افراد می توانند کمک بسزایی به طبیعت و معضلات زیست محیطی که گریبان گیرِ جامعه ی شهری شده، کرده و مانند نقش مورچه ها برای طبیعت، به صورت غیر مستقیم در چرخه ی بازیافت ضایعات نقش موثر و عمده ای را ایفا کنند. 

این مستند سازِ دغدغه مند قرار است در آینده اثری با موضوع حمایت از کالای ایرانی، تولید کرده و در جهت فرهنگ سازی در راستای این مهم، قدمی هر چند کوتاه بردارد، باید فراموش نکنیم بدون حمایت سازمان های ذیربط ، تحقق چنین امرِ خطیری امکان پذیر به نظر رسیده و از دامنه ی شعار زدگی پایش را فراتر نمیگذارد.

شایان ذکر است: به گزارش روابط‌ عمومی جشنواره آنلاین فیلم‌ کوتاه پاک‌ کن با پایان‌ یافتن مهلت ارسال آثار به دومین دوره جشنواره پاک‌کن داوری مردمی و تخصصی آثار از 1 تیرماه 1399 آغاز گردید؛ این آثار تا تاریخ 31 تیرماه 1399 مورد داوری قرار خواهند گرفت.

عوامل اجرایی این مستند عبارت اند است:

روایتگر : علیرضا میرزایی

تصویربرداران : محمد ناصریراد / محسن فلاح زاده 

تدوین و صدا گذاری: محمد ناصریراد 

موسیقی متن: محسن فلاح زاده / محمد حسین فلاح زاده 

تهیه کننده: ساسان حیدر پور 

سرمایه گذار: امید احمدپور شمس آباد

مدیر روابط عمومی: مهران نامداری

با تشکر از : علی بلندنظر/حجت خراسانی/محسن دانشور 

تهیه شده در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس 

سال تولید ۱۳۹۹

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.