کد خبر: 5497
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
آرش حبیبی دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس

دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس گفت: برای حمایت از حضور بانوان در رشته وزنه برداری پیگیری‌های موثری به انجام رسیده است و به زودی بانوان وزنه بردار استان فارس صاحب باشگاه اختصاصی خواهند شد.

آرش حبیبی با اشاره به وجود ورزشکاران حرفه‌ای در رشته وزنه برداری در استان فارس در گفت و گو با خبرنگار پیام خبر گفت: وزنه برداری یک رشته پر هزینه است و کمتر کسی به سمت آن می رود اما علاقه مندان و طرفداران زیادی در استان فارس دارد.

دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس افزود: در بخش آقایان شهرستان های مرودشت ، شیراز و نی ریز و در بخش بانوان شیراز ، مرودشت و زرقان در حوزه وزنه‌برداری موفقیت های چشمگیر داشتند و عمده ملی پوشان فارس در این رشته ورزشی از این شهرستان ها هستند.

وی اضافه کرد: در شهرستان مرودشت، علیرغم عدم برخورداری از تجهیزات نوسازی شده تجهیزات و امکانات کم در حوزه وزنه‌برداری بسیاری از ورزشکاران این رشته در فارس در سطح کشور و بین الملل مدال آوری کرده اند.

حبیبی با اشاره به زحمات وزنه برداران استان فارس تاکید کرد: از نظر امکانات سخت افزاری در رشته وزنه‌برداری کمبود داریم و این در حالی است که استان فارس بهترین مربیان، داوران و قهرمانان وزنه برداری را در سطح کشور دارد.

وی ادامه داد: این رشته یک رشته انفرادی است و خوشبختانه هیئت وزنه برداری شهرستان زرقان بعد از مدت ها در حال حاضر مجددا احیا و راه اندازی شده است است.

حبیبی اعلام کرد: در جهرم نیز قهرمانان خوبی در این رشته داریم اما امکانات چندانی وجود ندارد که اگر از این قهرمانان حمایت شود قطعا این شهرستان نیز ملی‌پوشان زیادی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: همت و غیرت ملی پوشان وزنه برداری در استان فارس برای مدال آوری قابل تقدیر است و هیئت وزنه برداری استان فارس بیشتر نقش نظارتی و همراهی آنها را داشته است.

دبیر هیات وزنه برداری استان فارس با تاکید بر اینکه در سالن‌های ورزشی وزنه‌برداری استان به روی همه باز است، گفت: برای حمایت از حضور بانوان در رشته وزنه برداری پیگیری‌های موثری توسط ورزش جوانان استان و شیراز و نایب رئیس وزنه برداری بانوان و معاونت بانوان اداره کل ورزش بانوان ورزش و جوانان به انجام رسیده است و به زودی بانوان وزنه بردار استان فارس صاحب باشگاه اختصاصی خواهند شد.

وی افزود: نخستین باشگاه خصوصی استعدادیابی و نخبه پروری شیراز در رشته وزنه برداری ویژه آقایان و بانوان توسط «محمد زارعی»، قهرمان پرافتخار وزنه‌برداری استان فارس و عضو تیم ملی وزنه‌برداری جمهوری اسلامی در شیراز و ورزشگاه حافظیه با حمایت دلسوزانه جناب طفیونی رییس محترم اداره ورزش و جوانان این شهرستان راه اندازی شده است که توجه ویژه تیم مدیریتی آن اداره محترم به رشته وزنه برداری نوید روزهای خوبی را برای وزنه برداری شیراز می دهد.

حبیبی اضافه کرد: ورزشگاه شهید دستغیب شیراز و خانه وزنه‌برداری استان فارس روبروی حرم مطهر علی بن حمزه (ع) برای حضور آقایان و بانوان و فعالیت آموزش وزنه برداری تخصصی و عمومی زیر نظر مستقیم هیئت وزنه برداری استان فارس و شهرستان شیراز فعالیت دارند.

وی در پایان از حمایت های جدی رئیس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی برای نگاه خاص به رشته وزنه برداری در شهرستان ها تقدیر و تشکر کرد که موجب شده است در وزنه‌برداری نگاه عدالت محوری به کل کشور ایجاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.