کد خبر: 5497
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
آرش حبیبی دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس

دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس گفت: برای حمایت از حضور بانوان در رشته وزنه برداری پیگیری‌های موثری به انجام رسیده است و به زودی بانوان وزنه بردار استان فارس صاحب باشگاه اختصاصی خواهند شد.

آرش حبیبی با اشاره به وجود ورزشکاران حرفه‌ای در رشته وزنه برداری در استان فارس در گفت و گو با خبرنگار پیام خبر گفت: وزنه برداری یک رشته پر هزینه است و کمتر کسی به سمت آن می رود اما علاقه مندان و طرفداران زیادی در استان فارس دارد.

دبیر هیئت وزنه برداری استان فارس افزود: در بخش آقایان شهرستان های مرودشت ، شیراز و نی ریز و در بخش بانوان شیراز ، مرودشت و زرقان در حوزه وزنه‌برداری موفقیت های چشمگیر داشتند و عمده ملی پوشان فارس در این رشته ورزشی از این شهرستان ها هستند.

وی اضافه کرد: در شهرستان مرودشت، علیرغم عدم برخورداری از تجهیزات نوسازی شده تجهیزات و امکانات کم در حوزه وزنه‌برداری بسیاری از ورزشکاران این رشته در فارس در سطح کشور و بین الملل مدال آوری کرده اند.

حبیبی با اشاره به زحمات وزنه برداران استان فارس تاکید کرد: از نظر امکانات سخت افزاری در رشته وزنه‌برداری کمبود داریم و این در حالی است که استان فارس بهترین مربیان، داوران و قهرمانان وزنه برداری را در سطح کشور دارد.

وی ادامه داد: این رشته یک رشته انفرادی است و خوشبختانه هیئت وزنه برداری شهرستان زرقان بعد از مدت ها در حال حاضر مجددا احیا و راه اندازی شده است است.

حبیبی اعلام کرد: در جهرم نیز قهرمانان خوبی در این رشته داریم اما امکانات چندانی وجود ندارد که اگر از این قهرمانان حمایت شود قطعا این شهرستان نیز ملی‌پوشان زیادی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: همت و غیرت ملی پوشان وزنه برداری در استان فارس برای مدال آوری قابل تقدیر است و هیئت وزنه برداری استان فارس بیشتر نقش نظارتی و همراهی آنها را داشته است.

دبیر هیات وزنه برداری استان فارس با تاکید بر اینکه در سالن‌های ورزشی وزنه‌برداری استان به روی همه باز است، گفت: برای حمایت از حضور بانوان در رشته وزنه برداری پیگیری‌های موثری توسط ورزش جوانان استان و شیراز و نایب رئیس وزنه برداری بانوان و معاونت بانوان اداره کل ورزش بانوان ورزش و جوانان به انجام رسیده است و به زودی بانوان وزنه بردار استان فارس صاحب باشگاه اختصاصی خواهند شد.

وی افزود: نخستین باشگاه خصوصی استعدادیابی و نخبه پروری شیراز در رشته وزنه برداری ویژه آقایان و بانوان توسط «محمد زارعی»، قهرمان پرافتخار وزنه‌برداری استان فارس و عضو تیم ملی وزنه‌برداری جمهوری اسلامی در شیراز و ورزشگاه حافظیه با حمایت دلسوزانه جناب طفیونی رییس محترم اداره ورزش و جوانان این شهرستان راه اندازی شده است که توجه ویژه تیم مدیریتی آن اداره محترم به رشته وزنه برداری نوید روزهای خوبی را برای وزنه برداری شیراز می دهد.

حبیبی اضافه کرد: ورزشگاه شهید دستغیب شیراز و خانه وزنه‌برداری استان فارس روبروی حرم مطهر علی بن حمزه (ع) برای حضور آقایان و بانوان و فعالیت آموزش وزنه برداری تخصصی و عمومی زیر نظر مستقیم هیئت وزنه برداری استان فارس و شهرستان شیراز فعالیت دارند.

وی در پایان از حمایت های جدی رئیس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی برای نگاه خاص به رشته وزنه برداری در شهرستان ها تقدیر و تشکر کرد که موجب شده است در وزنه‌برداری نگاه عدالت محوری به کل کشور ایجاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل