کد خبر: 5523
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
احسان اصولی

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: در جلسه علنی روز گذشته شورا مصوب شد شهرداری مشهد به ‌منظور مقابله با تأثیرات شیوع ویروس کرونا و کمک به استمرار فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر نسبت به ایجاد راهکارهای مفید برای کمک به مراکز فرهنگی و هنری اقدام نماید.

به گزارش پیام خبر، احسان اصولی ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: در جلسه علنی روز گذشته شورا مصوب شد شهرداری مشهد به ‌منظور مقابله با تأثیرات شیوع ویروس کرونا و کمک به استمرار فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر نسبت به ایجاد راهکارهای مفید برای کمک به مراکز فرهنگی و هنری از قبیل سینما، تئاتر، مؤسسات هنری، نگارخانه‌ها و موزه‌های بخش خصوصی اقدام نماید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه این برنامه حمایتی در قالب خرید خدمت تا سقف ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و تا پایان سال جاری خواهد بود اضافه کرد: در این مصوبه خرید بلیط سینما تا سقف ۳۰ درصد از صندلی‌های هر سینما به‌ صورت روزانه و تا حداکثر ۱۸ میلیارد ریال، همچنین خرید بلیت تئاتر تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت روزانه سالن‌های مشهد و به ارزش نهایی ۶ میلیارد ریال برنامه‌ریزی‌شده است.

اصولی گفت: نحوه اجرای آن در گام اول از طریق توزیع در اپلیکیشن شهرمن و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری و در گام دوم با توزیع از طریق شورای اجتماعی محلات و فرهنگسراها خواهد بود.

وی افزود: حمایت از هنرهای نمایشی در گروه تئاتر خیابانی نیز در این طرح دیده‌شده که برای حمایت از ۲۰ گروه نمایشی، سقف اعتباری ۳ میلیارد ریال و توزیع توسط سازمان اجتماعی فرهنگی دیده‌شده است همچنین سازمان اجتماعی فرهنگی مکلف شده در حمایت از نگارخانه‌ها، مجموعه‌دارها و موزه‌های بخش خصوصی، برای حداکثر ۱۰۰ نمایشگاه هزینه تأمین بلیت تا سقف ۲ میلیارد ریال را در نظر بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: خرید خدمات از ۱۴۰ آموزشگاه آزاد هنری تا سقف ۸۰ درصد تخفیف ارائه خدمات نیز پیش‌بینی‌شده و برای آن مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده است. نحوه توزیع این بسته نیز از طریق اپلیکیشن شهر من و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری در رده‌های مختلف استخدامی خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل