کد خبر: 5535
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
کرونا

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست ۱۳ استانی که در آنها محدودیت‌های جدید کرونایی اعمال خواهد شد را اعلام کرد.

به گزارش پیام خبر ، ایرج حریرچی در گفت‌وگوی زنده خبری در خصوص احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: با وجود کاهش تعداد فوتی‌های روزانه کرونا طی ماه‌های گذشته، در 2 روز گذشته تعداد فوتی‌های ۲۴ ساعته کرونا در کشور افزایش بالایی داشته است و به همین دلیل باید اقدامات پیشگیرانه قابل توجهی انجام شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست ۱۳ استانی که در آنها محدودیت‌های جدید کرونایی اعمال خواهد شد را اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا داشته است، استان‌ها با عنایت به وضعیت فعلی و پیش‌بینی وضعیت آینده استان خود اقدامات ضروری را برای کاهش شیوع بیماری کرونا یا افزایش سخت‌گیری‌های فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در سطح استان انجام دهند.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اقدامات و اعمال محدودیت‌ها در استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها با تصویب رئیس جمهور قابلیت اجرا دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که در ۱۳ استان کشور داشتیم، موافقت شده است که در این استان‌ها گروه سه و چهار اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

حریرچی ادامه داد: این ۱۳ استان شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، فارس، خراسان رضوی، کرمان، البرز و تهران می‌شود که همگی آنها دارای وضعیت قرمز هستند.

وی در خصوص محدودیت‌های گروه سه و چهار گفت: گروه سوم محدودیت‌ها شامل تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان سراها، کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر، موزه، تالار پذیرایی، سالن‌های زیبایی، برگزاری آزمون‌های حضوری و همچنین کاهش زمان فعالیت حمل و نقل عمومی درون شهری می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: گروه چهارم محدودیت‌ها شامل تعطیلی مراسم‌های اجتماعی و فرهنگی، باشگاه‌های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و چایخانه، باغ وحش، شهربازی و همچنین دورکاری گروه‌های حساس می‌شود.

وی ادامه داد: استانداران هر استان می‌توانند نسبت به اعمال محدودیت‌های گروه سوم یا چهارم عمدتاً به صورت شهرستانی عمل کنند که این محدودیت‌ها به مدت یک هفته و تا زمان بررسی مجدد وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.