کد خبر: 5547
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) آباده

گروه‌های سرود آباده نیز همه ساله به رسم عشق و معرفت مردم این دیار به آن امام همام، با اجرای سرود در صحن و رواق‌های مطهر رضوی، شور و حالی دیگر به این ایام می‌دادند که امسال به دلیل گسترش بیماری کرونا این امر ممکن نشد.

به گزارش پیام خبر؛ آیین رونمایی از سرودهای ویژه میلاد امام رضا (ع) در تالار هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده برگزار شد.

در آستانه میلاد پر خیر و برکت امام رضا (ع)، از دو اثر جدید گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) این شهرستان رونمایی شد.

هادی فرخی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از اهداف گروه‌های سرود شهرستان را ترویج فرهنگ رضوی دانست و بیان داشت: وجود با برکت امام رضا (ع) نعمت بزرگی است که خداوند به مردم ایران ارزانی داشته و دهه کرامت همه ساله با شور و شوق علاقه‌مندان به ساحت مقدس امام رئوف در صحن و سرایش برگزار می‌شد.

فرخی ادامه داد: گروه‌های سرود آباده نیز همه ساله به رسم عشق و معرفت مردم این دیار به آن امام همام، با اجرای سرود در صحن و رواق‌های مطهر رضوی، شور و حالی دیگر به این ایام می‌دادند که امسال به دلیل گسترش بیماری کرونا این امر ممکن نشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده ساخت دو اثر جدید گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) در ایام میلاد امام رضا (ع) را مایه افتخار و مباهات دانست و افزود: گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) سال‌هاست که در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی به اجرای برنامه می‌پردازد که اجرای سرودهای دهه کرامت، هفته دفاع مقدس، روز ملی خلیج فارس، روز ملی مجلس شورای اسلامی، بزرگداشت شهدا، بزرگداشت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و ... از فعالیت‌های این گروه است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در ادامه ابراز داشت: در سالروز فرخنده میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از دو اثر جدید گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) رونمایی شد.

شهاب‌الدین صفایی، مربی و آهنگ‌ساز گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) گفت: ساخت و اجرای سرود در حرم مطهر رضوی از افتخارات ۱۵ ساله این گروه است. از برکت و لطف امام رضا (ع) امسال نیز با دو اثر جدید ارادت قلبی‌مان را به آن امام همام ابراز نمودیم.

وی افزود: با توجه به وضعیت بحرانی کشور از نظر گسترش بیماری کرونا، گروه سرود آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) نتوانست همچون سال‌های پیش، در صحن و سرای امام رضا (ع) به اجرای برنامه بپردازد؛ از این رو بر آن شدیم تا با با هماهنگی با آستان قدس رضوی این سرودها از طریق شبکه‌های ملی و خراسان رضوی پخش شود.

گفتنی است سرودهای ویژه میلاد امام رضا (ع) با آهنگ‌سازی و تنظیم شهاب‌الدین صفایی و مهدی جنتی و به سفارش آموزشگاه رزم مقدماتی حضرت ولی‌عصر (عج) رونمایی و برای پخش از شبکه‌های ملی و خراسان رضوی به دفتر آستان قدس رضوی فرستاده شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل