استاد یدالله طارمی

معاون فرهنگی شهردار شیراز در پی درگذشت استاد یداله طارمی در پیامی فقدان این شاعر را ضایعه ای بزرگ برای شعر گویشی شهر دانست و او را از استوانه های اخلاق و مهرورزی فرهنگ و ادب شیراز دانست

به گزارش پیام خبر ، معاون فرهنگی شهردار شیراز در پی درگذشت استاد یداله طارمی در پیامی فقدان این شاعر را ضایعه ای بزرگ برای شعر گویشی شهر دانست و او را از استوانه های اخلاق و مهرورزی فرهنگ و ادب شیراز دانست. 

در پیام دکتر مرتضی جعفری آمده است: یداله طارمی درخت شعر گویشی شیراز را که زنده یاد بیژن سمندر در باغ باطراوت ادبیات فولکلور شیراز نشانده بود، باغبانی کرد و به ثمر نشاند.

این شاعر گرانقدر با انتشار سه دفتر شعر نسیم دلگشا، شمیم نسترن و بهار نارنج در حفظ لهجه شیرازی به عنوان یکی از بُن مایه های هویتی شهر اثری انکار ناپذیر داشت و فقدان او در این عرصه ضایعه ای بزرگ برای شیرازیان دانست. 

یداله طارمی علاوه بر خدمت شایان به شعر گویشی و ادبیات شیراز، یکی از استوانه های اخلاق و مهرورزی شهرمان بود که خاطراتش از خاطر اهالی فرهنگ و ادب نخواهد رفت.

دکتر جعفری به نمایندگی از شهروندان شیراز درگذشت استاد یداله طارمی را به خانواده محترم ایشان و جامعه ادبی شیراز از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و برای ایشان از درگاه حضرت باریتعالی غفران و مغفرت مسئلت می نماید 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل