مدرسه

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در زمان شیوع کرونا یکی از سخت‌ترین شرایط ، حضور دانش آموزان در مدارس به‌صورت شبانه‌روزی است که لازم است همه جوانب برای حضور این دانش آموزان در وضعیت کرونا پیش‌بینی شود.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی در شورای مدارس شبانه‌روزی استان فارس گفت: یکی از مصادیق عدالت آموزشی مدارس شبانه‌روزی است که اگر شرایط آن مهیا نباشد می‌تواند موجب خسارت به دانش آموزان شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: شیوع کرونا موجب تغییر درروند بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و ازجمله تعلیم و تربیت شد که دیگر امکان بازگشت به شرایط معمول قبل نیست و باید در این مسیر گام برداشت.

وی گفت: در زمان شیوع کرونا یکی از سخت‌ترین شرایط ، حضور دانش آموزان در مدارس به‌صورت شبانه‌روزی است که لازم است همه جوانب برای حضور این دانش آموزان در وضعیت کرونا پیش‌بینی شود.

اسماعیلی گفت: آموزش سرپرستان و عوامل اجرایی مدارس شبانه‌روزی، تهیه زیرساخت لازم برای آموزش مجازی در این مدارس،تغییر روش‌های نظارتی و آموزشی بر مدارس شبانه‌روزی ، توزیع نیروی انسانی، تهیه محتوای آموزشی خودآموز، از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند زمینه کاهش مشکلات در این مدارس در وضعت  کرونا ویروس را فراهم کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: بر اساس سند تحول بنیادین ، تحقق عدالت آموزشی و تربیتی در ابعاد کمی و کیفی،بر عهده آموزش‌وپرورش است و وظیفه ما فراهم کردن شرایط دسترسی برای همه به آموزش‌وپرورش و سپس برنامه‌ریزی برای عدالت کیفی است.

«رسول قانونی» گفت: مدارس شبانه ریزی پرکاربردترین و فراگیرترین راهبردهای آموزش‌وپرورش برای مناطق کمتر برخوردار و عشایری و آخرین راهکار برای ایجاد شرایط دسترسی به تعلیم و تربیت است.

وی قدمت این نوع مدارس را حدود 45 سال عنوان کرد و گفت: افزایش درصد پوشش تحصیلی، ارتقاء سطح کیفی آموزش، کاهش افت تحصیلی ، فراهم کردن زمینه برای تربیت دانش آموزان ، پیش‌گیری از مهاجرت دانش آموزان و استفاده بهینه از نیروی انسانی و امکانات، از مهم‌ترین اهدافی است که در این مدارس به دنبال آن هستیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس به برخی از مشکلات دانش آموزان در این مدارس اشاره کرد و گفت: رفع نیازهای عاطفی دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی ،تهیه و تأمین امکانات و سرانه غذایی دانش آموزان متناسب باسن و شرایط جسمی آن‌ها و همچنین تأمین کتاب و فضای ورزشی و ... از مهم‌ترین نیازهای دانش آموزان در این مدارس است.

وی یکی از راه‌کارهای کاهش این مشکلات را راه‌اندازی دبیرخانه کیفیت‌بخشی مدارس شبانه‌روزی در سطح استان عنوان کرد و گفت: در قالب این دبیرخانه و با بهره‌گیری از توانمندی حوزه‌های مختلف آموزش‌وپرورش استان و سایر نهادهای مرتبط ،می‌توان مسائل این مدارس را به‌صورت تخصصی موردبررسی قرارداد.

گفتنی است هم‌اکنون نزدیک به 132 مدرسه شبانه‌روزی با حدود 24 هزار و  500 دانش‌آموز در مدارس فارس فعال است که 11 هزار و 794  نفر از این دانش آموزان ، به‌صورت خوابگاهی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.