کد خبر: 5738
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
مدرسه

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش، با اشاره به راه‌اندازی سامانه اطلاعات مدارس و سامانه اطلاع‌رسانی مردم، گفت: در این سامانه مدارس بر اساس امتیازاتی همچون شرایط خاص ملکی و برخورداری معلمان آن مجموعه از صلاحیت حرفه‌ای، ستاره‌دار می‌شوند و این مدارس بر اساس کیفیت تا ۵ ستاره دریافت خواهند کرد.

به گزارش پیام خبر، سعید صالح در جمع اعضای شورای هماهنگی مؤسسان  و شورای اندیشه‌ورز مدارس غیردولتی فارس در شیراز، گفت: در ساختار تعریف‌شده در نظام آموزش‌وپرورش تمرکزگرایی وجود دارد و این وزارتخانه از بسیاری از دستگاه‌ها متمرکزتر است.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: ایجاد مدارس غیردولتی در ابتدا بنا به افزایش جمعیت  دانش آموزی و کمبود فضاهای دولتی ایجادشده است.

وی اضافه کرد: فرآیند تعیین شهریه سال جدید برای این مدارس را با بررسی چالش‌های موجود شروع کردیم و سعی کردیم کیفیت‌بخشی در الگوی شهریه این مدارس اعمال شود که شامل مواردی همچون؛ داشتن ملک احداثی یا خریداری، مدارسی که ظرفیت نوسازی را پرکرده‌اند و همچنین مدارسی که معلمان آن‌ها در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت شرکت کرده‌اند می‌شود که برای آن امتیاز در نظر بگیریم.

صالح بابیان اینکه بالندگی نیروی انسانی به‌عنوان یک بسته از سند تحول بنیادین در مدارس غیردولتی اجرایی خواهد شد، گفت :  برای این منظور یک نظام صلاحت معلمی در سامانه مشارکت‌ها طراحی‌شده که پایه اولیه آن  شامل ۸۰ تا ۱۰۰ ساعت دوره‌های ضمن خدمت تأثیرگذار در نظام صلاحیت است.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش افزود : با این اقدام  سیستم نیروی انسانی نیز به شهریه متصل می‌شود و مدارسی که معلمانشان در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، به‌صورت مستقیم از امتیاز شهریه استفاده می‌کنند که در بحث کیفیت نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به راه‌اندازی اپلیکیشن سام، شامل؛ سامانه اطلاعات مدارس و سامانه اطلاع‌رسانی مردم، گفت: در این سامانه مدارس برحسب امتیازاتی همچون شرایط خاص ملکی و برخورداری معلمان آن مجموعه از صلاحیت حرفه‌ای، ستاره‌دار می‌شوند و این مدارس  بر اساس کیفیت تا ۵ ستاره دریافت خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل