کد خبر: 5743
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
حسین خبیری

چه کنیم که بلای جهانی کرونا، معرفت نمی‌داند، به دل و دیدار و لبخند و عاشقانه‌ها و ریشه‌های فارسی‌زبانان با حافظ و بهارنارنج و ارگ، قصردشت و ارم و بهشت گمشده و سعدی و تخت‌جمشید و پاسارگاد و بیشابور و... هم کاری ندارد، اما...

به گزارش پیام خبر؛ ایرانیان پاک‌نهاد، مدتی است از افتخار میزبانی‌تان محروم شده‌ایم؛ اما خوب می‌دانید «دل‌مان با شماست» و هوای دیدار چهره‌های گرم و صمیمی‌تان را در سر می‌پروریم.
کیست که نداند که قدوم‌تان برای شیراز، جهانشهر ایران‌زمین، همیشه رونق‌بخش، پربرکت و شادی‌آفرین بوده و خواهد بود.
اما چه کنیم که بلای جهانی کرونا، معرفت نمی‌داند، به دل و دیدار و لبخند و عاشقانه‌ها و ریشه‌های فارسی‌زبانان با حافظ و بهارنارنج و ارگ، قصردشت و ارم و بهشت گمشده و سعدی و تخت‌جمشید و پاسارگاد و بیشابور و... هم کاری ندارد، اما...

رواق منظرچشم من آشیانه توست

کرمنما و فرودآ که خانه خانه‌ی توست

اما تردید نداشته باشید که این چند روز گذران بحران، هرگز از عشق عمیق اهالی دیار با صفای میهمان‌نوازان نسبت به میهمانان عزیزتر از جان‌مان ذره‌ای نخواهد کاست،

هر چه دیدارمان دیرتر شوق به دیدارتان در دلهامان صدچندان و اشتیاقمان به خدمت‌گذاریتان بیشتر و بیشتر می گردد.
شیراز و شیرازی برای دیدن روی ماه‌تان لحظه‌شماری می کند اماپیش و بیش از آن و مهم تر از هرچیز دیگری این سلامتی و ایمنی شماست که در صدر همه آرزوهای ماست و برای‌مان بی نهایت قیمتی و ارزشمند و گرانقدراست.
تاریخ زرین این مرز پر گهر خود گویای این حقیقت است که *ایرانی جماعت پیروز میدانهای سخت تر از اینها بوده و این بار نیز با تکیه بر اصالت‌مان، همبستگی‌مان و عشق به هم‌نوعان‌مان با رعایت اصول اولیه و ساده اما مهم بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی این شرایط را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.
پس تا لحظه دیدار، خدا یارتان، بخت نیکو اقبالتان، گل لبخند نثارتان و دعای ما شیرازی‌ها بدرقه راه‌تان.
تقدیم بااحترام
حسین خبیری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.