کد خبر: 5756
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
طاهره کاظم‌نژادی

نویسنده کتاب ترانه «قله بی‌قاف» گفت: کتاب «قله بی‌قاف» شامل ۴٢ ترانه است که نام این کتاب با هدف دعوت مخاطب به اندیشیدن انتخاب شده و برخی خوانندگان جوان از ترانه‌های آن استفاده کرده اند.

به گزارش پیام خبر، طاهره کاظم‌نژادی با معرفی خود و تاکید بر علاقه خود در حوزه شعر به خبرنگاران گفت: متولد سال ۷۶ و زاده روستایی از زرین‌دشت فارس هستم که سرودن شعر را از کودکی با شعر نو آغاز کردم و در نوجوانی استعداد خود را در سرودن قالب‌های دیگر نیز آزمودم.

نویسنده کتاب ترانه «قله بی‌قاف» ادامه داد: در دوران نوجوانی با «رضا نیکفرجام»، خواننده مطرح کشور که نخستین خواننده‌ای بود که ترانه‌های مرا پسندید نیز آشنا شدم.

وی اضافه کرد: پس از آن با استودیو موسیقی «وان» و «ارج رکورد» همکاری خود را آغاز کردم که مرا بیش از پیش به وادی ترانه سوق داد.

کاظم نژادی عنوان کرد: حاصل این همکاری، خوانش ترانه‌هایی از من همچون «عاشق‌کش»، «پرستار» و «ناخدا» با صدای «حسن حقیری»، «ای کاش» با صدای «محمدرضا چوبین»، «رنگین‌کمان کوچک» با صدای «مسعود احمدپور»، «اتمام حجت» و «میوه ممنوعه» با صدای «حسن سیاهزاری» بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشغول تولید آهنگ‌های دیگری با ترانه‌های من و با صدای «رضا نیکفرجام» در آلبوم «ابایل»، «طلسم» با صدای «همایون نیک‌خواهی» هستم.

این شاعر جوان با تشکر از برخی رسانه های فارس برای انتشار برخی از اشعار و ترانه‌های خود گفت: انتشار این اشعار باعث شد تا شناخته تر و موفق تر باشم و پا در راه چاپ نخستین کتاب ترانه‌های من با عنوان «قله بی‌قاف» شامل ۴٢ ترانه توسط انتشارات «نادریان» بگذارم.

این دانشجوی عربی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: نام این کتاب با هدف دعوت مخاطب به اندیشیدن بوده است که مثلا اگر عده ای با برداشتن قاف از قله به «له» می‌رسند که در زبان عربی به معنای «برای او» است که این نوعی مفهوم عاشقانه را می‌رساند.

کاظم نژادی اضافه کرد: زیبایی و ارزش یک کوه را به قله آن و زیبایی و ارزش یک قله را به قافش می‌دانند، به نوعی که به مفهموم پوچی در عشق و دنیا برسند و همچنین از سوی دیگر این اسم نوعی آشنایی‌زدایی نیز است زیرا ذهن مردم با واژگانی چون «قله‌ قاف» در تعابیر و ضرب‌المثل‌ها  آشنایی دارد.

وی عنوان کرد: شعر «با ترانه‌ پرستار» مقام اول کشور را در جشنواره شعر مردم و کرونا را کسب کرده است و شخصا از ترانه‌های کلیشه‌ای و تکراری که بدون ایده و خلاقیت باشد، بیزارم.

گفتنی است، «طاهره کاظم‌نژادی»، جوانی با استعداد و اهل ذوق ادبی است که به تازگی نخستین کتاب ترانه خود را با عنوان «قله بی‌قاف» روانه بازار کرده است که برخی خوانندگان جوان از ترانه‌های وی استفاده کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.