فرهاد مجیدی

هواداران استقلال با ۲۰۰ هزار کامنت کمپین «استراماچونی را برگردانید» راه انداخته‌اند. دقیقا در حساس‌ترین مقطع فصل که استقلال در رقابت میلیمتری برای کسب سهمیه و جام حذفی است.

به گزارش پیام خبر، هواداران استقلال با ۲۰۰ هزار کامنت کمپین «استراماچونی را برگردانید» راه انداخته‌اند. دقیقا در حساس‌ترین مقطع فصل که استقلال در رقابت میلیمتری برای کسب سهمیه و جام حذفی است و بیش از هرزمان به حمایت نیاز دارد، هوادارانش به بدترین نحو ممکن پشت مربی‌شان را خالی کرده‌اند. این خوش استقبالی و بدبدرقه‌گی، عادت دیرینه آبیهاست. با منصوریان و شفر هم که در مقطعی تیم‌شان فوق‌العاده بود همین معامله را کردند. حتی مظلومی و قلعه‌نویی که اکثر افتخارات‌شان با او بود. تا آنجا که آنها را در نقل قولی مشهور به «اهالی کوفه» تشبیه کرد. حالا نوبت مجیدی شده که مهمترین چهره یک دهه اخیرشان است و به همین راحتی می‌سوزد.

استقلالی‌ها اگر از «تئوری توطئه» و قصۀ خودساختۀ و خود باورکردۀ «وزیر پرسپولیسی» دست بردارند، حقیقت را می‌بینند. آنها با صبر و تحمل بیگانه‌اند. پای مربیان نمی‌مانند. همین استراماچونی که از چهار تیم اخراج شده بود و اینجا به واسطۀ یک هفته صدرنشینی تبدیل به قهرمان و اسطوره‌شان شده اگر می‌ماند، هیچ بعید نبود امروز برایش «حیا کن رها کن» می‌خواندند.

مگر منصوریان نبود؟ که آخرین روزهای قلعه‌نویی بنر روزشمار و «به انتظار فصل تو تمام فصل‌هام گذشت» برایش به ورزشگاه می‌آوردند و انتهای همان فصل با پیتزافروش، حیاکن بدرقه‌اش کردند. درحالیکه در مقطعی از همان فصل تیمش به همه تیم‌ها سه گل میزد، حتی به پرسپولیس. یا شفر تیم بدی ساخته بود؟ اما اشکال در بی‌تحملی هواداران آبی است و این شاید یکی دیگر از تفاوت‌های مهم هواداران پرسپولیس و استقلال باشد.

آیا مربیان موفق پرسپولیس از روز اول قهرمان و اسطوره بودند؟ همین یحیی در آسیا خوب نتیجه نگرفت اما هوادار را پشت سرش دید. همان کالدرون در هفته‌های اول به رقیبان مستقیمش باخت. چرا راه دور برویم، برانکو ایوانکوویچ در فصل اولش رتبه آخر جدول هم دید! فاجعۀ چهار هفته یک امتیاز را فراموش کردید؟ چه چیز به آنها کمک کرد؟ بازیکن؟ پول؟ مدیریت؟ فقط حمایت هوادار... پرسپولیس دو دهه اینچنین بود و برای همه حیا کن رها کن می‌خواند؛ از استیلی تا همین یحیی! حاصلش یک جام در چهارده سال بود! تا این تجربه گرانبها را بدست آورد که قرار نیست هیچ قدرتی از خارج بیاید و تیم را قهرمان کند. قهرمان در میان خود شماست. به قول فروغ از آینه بپرس نام نجات دهنده‌ات را! هرچند هوادار استقلال مثل شب بازی العین همچنان ناامیدانه ناله سر می‌دهد: «معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکسته‌گانیم، ای باد شرطه برخیز، نجات دهنده مرده است.»

منبع: ای اسپورت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.