کد خبر: 5777
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
لیگ برتر

نقل است که در فوتبال تا اشتباهی انجام نشود، هیچ گلی به ثمر نمی‌رسد. این موضوع را می‌توان به فتح جام‌ها هم تسری داد.

به گزارش پیام خبر، نقل است که در فوتبال تا اشتباهی انجام نشود، هیچ گلی به ثمر نمی‌رسد. این موضوع را می‌توان به فتح جام‌ها هم تسری داد. وقتی تیمی قهرمان می‌شود، یعنی رقبایش اشتباهات بیشتری داشته‌اند. وقتی تیمی چهار بار پشت سر هم قهرمان می‌شود، یعنی رقبایش خیلی خیلی بیشتر اشتباه کرده‌اند؛ خطاهایی که تا تصحیح نشوند، روال موجود تغییر نخواهد کرد. در حقیقت پرسپولیس تنها زمانی از سریر سلطنت پایین خواهد آمد که کفه اشتباهاتش سنگین‌تر از حریفان شود. در این مطلب، چهار خطای بزرگ سایر مدعیان را در این چهار سال مرور می‌کنیم؛ اشتباهاتی که چهار قهرمانی پی در پی سرخپوشان را به دنبال آورد و امروز حتما بسیاری از هواداران استقلال، سپاهان و تراکتور به آن ایمان دارند.

  استقلال و منصوریان

علیرضا منصوریان از آن دسته مربیانی بود که بخشی از بدنه هواداران استقلال تمایل زیادی به حضور او روی نیمکت آبی‌پوشان داشتند. علیمنصور در نفت تهران نتایج خوبی گرفته بود و حتی یک بار تا مرز قهرمانی در لیگ برتر پیش رفت. به همین دلیل هم رغبت قابل توجهی برای حضور او در استقلال وجود داشت؛ آنقدر که اواخر لیگ چهاردهم و در دوران حضور امیر قلعه‌نویی، هواداران استقلال برای بازگشت منصوریان بنر روزشمار به ورزشگاه بردند. این آرزو البته با یک سال تاخیر برآورده شد و پس از پرویز مظلومی، منصوریان توانست از ابتدای لیگ شانزدهم روی نیمکت استقلال بنشیند. او روی قلمدوش هواداران به استقلال آمد، اما یک سال و نیم بعد با فریادهای اعتراضی همان‌ها ناچار به استعفا شد. حقیقت آن است که منصوریان در آن مقطع انتخاب خوبی برای استقلال نبود. او بیشتر به نمایش بازی کردن در کنار زمین علاقه داشت و حتی اتمسفر داخل تیم هم هیچگاه چندان به سودش نشد. استقلال دو فصل کورس قهرمانی را در آزمون و خطای منصوریان به پرسپولیس واگذار کرد؛ به همین سادگی.

 سپاهان و ویسی؟

در مجموعه سپاهان معمولا تصمیمات منطقی و قابل دفاع گرفته می‌شود، اما ابتدای لیگ شانزدهم مدیران تیم اصفهانی مرتکب یک خطای محاسباتی خیلی بزرگ شدند که به یکه‌تازی پرسپولیس کمک کرد. آنها گمان کردند چون عبدالله ویسی فصل قبل استقلال خوزستان را قهرمان کرده، پس می‌تواند یک عصر جدید  و درخشان در اصفهان داشته باشد. به این ترتیب ویسی سرمربی سپاهان شد، با این حال فقط چند ماه بعد و در پی کسب نتایج ضعیف از سمتش کنار رفت. انتخاب عبدالله اما آغاز دومینوی خطاها بود؛ چون سپاهان ناگزیر از تکرار مکررات و برگزیدن زلاتکو کرانچار شد. در ادامه منصور ابراهیم‌زاده هم کمکی به این تیم نکرد تا گزینه تکراری بعدی از راه برسد؛ امیر قلعه‌نویی!

 سپاهان و انصراف؟

یک تصمیم اشتباه دیگر در سپاهان مربوط به همین فصل و عدم حضور این تیم برابر پرسپولیس در بازی برگشت می‌شد. هنوز هم باورکردنی نیست که چطور باشگاه خردگرای اصفهانی به این آسانی شانس کسب امتیاز از حریف مستقیمش را امتحان نکرد و ترجیح داد سه پوئن بی‌دردسر به پرسپولیس تقدیم کند. سرخپوشان بعد از دو ناکامی پیاپی آسیایی، خسته و کم‌رمق به اصفهان رسیده بودند، اما سپاهان که آن زمان فقط پنج امتیاز کمتر از پرسپولیس داشت، در زمین حاضر نشد تا سرخپوشان با استراحت و انرژی کافی بازی بعدی را هم از شهرخودرو ببرند! تغییرات مدیریتی رخ داده در سپاهان پس از آن اتفاق و نیز انصراف این باشگاه از شکایت به دادگاه عالی ورزش در سوییس به وضوح نشان می‌دهد آنها خطای بسیار بزرگ‌شان را پذیرفته‌اند. البته هنوز کمی با امیر قلعه‌نویی رودربایستی دارند ظاهرا!

 تراکتور و زنوزی

تراکتور در دو فصل اخیر شاید بضاعت انسانی خوبی برای به چالش کشیدن پرسپولیس داشت، اما کم‌طاقتی و فقدان تخصص کافی نزد مالکان ومدیران این باشگاه برای سرخپوشان تبریزی دردسر درست کرد. تراکتور در این بازه زمانی شش سرمربی عوض کرده و عجیب اینکه این انتخاب‌ها تابع هیچ الگوی خاص و روشنی نبوده است. اینکه چطور یک نفر می‌تواند از توشاک به تقوی برسد و از دنیزلی به ساکت الهامی، خودش یک معمای بزرگ است. تازه هر جا هم که کار روی روال می‌افتاد، هیجان‌زدگی بی‌مورد زنوزی شرایط را به هم می‌زد. تنها کافی است داستان متهم کردن محسن فروزان به تبانی و شرط‌بندی را به یاد بیاورید. فروزان همین حالا کارت بازی گرفته و قانونا قادر به حضور در مسابقات پارس جنوبی است. پس چه شد آخر آن همه داستان‌سازی آقای مالک؟

منبع: ای اسپورت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.