کد خبر: 5778
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
پرسپولیس

تقریباً هیچ رکوردی نمانده که پرسپولیس در لیگ نوزدهم آن را نزده باشد. مهم‌ترینش کسب ۱۰ پیروزی پیاپی خارج از خانه است و عجیب این که پرسپولیس در دور برگشت همه تیم‌ها را شکست داده به جز استقلال!

به گزارش پیام خبر، تقریباً هیچ رکوردی نمانده که پرسپولیس در لیگ نوزدهم آن را نزده باشد. مهم‌ترینش کسب ۱۰ پیروزی پیاپی خارج از خانه است و عجیب این که پرسپولیس در دور برگشت همه تیم‌ها را شکست داده به جز استقلال!

حتی اگر بپذیریم که وزارت ورزش می‌خواست پرسپولیس را قهرمان کند، نمی‌توانیم باور کنیم هر ۱۵ حریف پرسپولیس در لیگ برتر از وزارت ورزش دستور می‌گیرند. واقعاً چطور می‌شود نفت مسجدسلیمان، شهرخودرو، تراکتور، فولاد و... طبق نظر وزارت به پرسپولیس ببازند؟ تازه وزارت ورزش یک جاهایی متهم به حمایت از استقلال هم می‌شود یعنی اگر امسال استقلال قهرمان جام حذفی شود، همین حرف‌هایی که در مورد وزارت و پرسپولیس می‌زنند را مسلماً در مورد استقلال و وزارت هم می‌زنند و مثلاً می‌گویند یکی از تیم‌های وزارت، قهرمان لیگ برتر شد و دیگری قهرمان جام حذفی!

فضایی که در فوتبال ایران به وجود آمده البته چیز جدیدی نیست و سابقه دارد. مثلاً یک زمانی که وزارت ورزش نبود و سازمان تربیت‌بدنی داشتیم، در زمان ریاست علی‌آبادی بر این سازمان می‌گفتند پرسپولیس و استقلال را قهرمان دو جام کرده‌اند! یک زمانی هم روی قهرمانی‌های سپاهان از این حرف‌ها می‌زدند، اما نکته مهم در مورد تمام این قهرمانی‌ها این است که سند و مدرکی وجود ندارد و هرچه هست در حد حرف و گمانه‌زنی است. در اروپا هم امسال خیلی‌ها قهرمانی رئال‌مادرید در اسپانیا را به خاطر مسائل داوری زیر سؤال بردند و یا قهرمانی‌های یوونتوس همیشه زیر سؤال است، اما باید دید چقدر از اتهامات و چقدر از حرف و حدیث‌ها واقعی است و صحت دارد. به قول معروف پشت هر ادعایی باید منطق و استدلالی وجود داشته باشد که خب در ۹۹ درصد موارد ندارد. همان موقعی هم که استقلال ۴ شهرآورد پیاپی را برد، پرسپولیسی‌ها مسائلی را مطرح می‌کردند و حالا استقلالی‌ها قهرمانی‌های پرسپولیس را زیر سؤال می‌برند که با کمال احترام به هواداران فهیم هر دو تیم هیچ‌کدام از این اتهامات منطقی نیست. استقلال هم اگر قهرمان جام حذفی شود، براساس شایستگی‌اش قهرمان شده و بی‌انصافی است که پرسپولیسی‌ها یا مثلاً سپاهانی‌ها و تراکتوری‌ها این قهرمانی را زیر سؤال ببرند همان‌طور که پرسپولیس امسال مثل سه سال گذشته با شایستگی قهرمان شده و واقعاً نمی‌توان پذیرفت که ۱۰ پیروزی پیاپی خارج از خانه شانسی و یا با کمک یک نهاد خاص بوده باشد، اما خب آنچه این وسط و در میان کرکری‌های مرسوم آبی و قرمز خریداری ندارد، منطق است!

منبع: ای اسپورت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.