کد خبر: 5835
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
گارگاه تولید ماسک، تهیه وتوزیع مواد ضدعفونی توسط انجمن مردم نهاد «یک گام تا رهایی»

محققان یکی از شرکت‌های فناور با تولید نانوذرات سلنیوم، به دنبال رسیدن به فناوری تولید ضدعفونی‌کننده‌های حاوی این نانوذرات هستند.

به گزارش پیام خبر، سیدسینا میرجلیلی، مدیرعامل این شرکت فناور از موفقیت در توسعه فناوری ساخت نانوذرات سلنیوم خبر داد و گفت: علاوه بر آن توانستیم گواهی‌ نانومقیاس را برای این محصول دریافت کنیم و در مرحله بعد در حال تهیه تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه هستیم، به طوری که بعد از نصب تجهیزات امکان تولید روزانه ۵۰۰ لیتر محلول حاول نانوذرات سلنیوم فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه از این نانو ذرات در تولید ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود، خاطر نشان کرد: ضدعفونی‌کننده‌های حاوی نانو ذرات سلنیوم جایگزین ضدعفونی‌کننده‌های الکلی در بازار خواهد شد؛ چراکه قیمت این محصول کم و همچنین سمیت آن نسبت به دیگر مواد مورد استفاده در ضدعفونی‌کننده‌ها کمتر است.

میرجلیلی درباره مزیت نانوذرات سلنیوم، اظهار کرد: امکان کنترل ابعاد نانوذرات از مزایای آن به شمار می‌رود و مزیت دیگر آن مقیاس‌پذیری این ذرات است، به طوری که می‌توان از آن برای تولید انبوه نانوذرات سلنیوم استفاده کرد.

این دانش‌آموخته رشته نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس امیدوار است با تداوم توسعه این فناوری و امکان تولید ضدعفونی‌کننده حاوی نانوذرات سلنیوم بتواند بخشی از نیاز روز به رشد مواد ضدعفونی‌کننده کشور را تامین کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.