کد خبر: 5841
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کرونا در استان فارس، با مرگ ۱۸ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، شمار جانباختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی»، امروز (دوشنبه 13 مرداد) با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا در استان، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس بیش از ۲۱۹ هزار نفر از مردم استان مورد آزمایش تخصصی کووید۱۹ قرار گرفته اند که تا امروز، ۳۴ هزار و ۸۰ مورد مبتلای قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸ هم استانی را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادیم که جمع جانباختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.

وی اضافه کرد: ۳۰ هزار و ۷۷ نفر از مردم استان که به این بیماری مبتلا شده اند، شفا یافته و با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

 همتی بیان کرد: بر اساس آخرین آمارها، هم اکنون ۹۲۱ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند و ۱۰۱ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها بستری هستند.

حامی سلامت سالمندان باشیم

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم آمار مبتلایان و فوتی های کرونا را بر اساس گروه های سنی بررسی کنیم، مشاهده می کنیم سه درصد در گروه سنی زیر ۱۰ سال بوده اند، اما تنها یک درصد از آنها فوت کرده اند؛ ۷۰ درصد مبتلایان از گروه سنی بین ۱۰ تا ۵۰ سال بودند که ۱۵ درصد از این گروه جان باخته اند، گروه سوم که گروه سنی ۵۰ سال به بالاست ۲۷ درصد مبتلایان را شامل می شود، در حالی که ۸۴ درصد از این گروه جان خود را از دست داده اند و نشان دهنده این موضوع است که باید به سلامت سالمندان بیشتر توجه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز میانگین سنی جانباختگان را بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ۵۸ سال اعلام کرد و گفت: در گزارش هایی که حدود یک ماه پیش ارایه شد، این میانگین ۶۶ سال بود و این رقم جدید نشان می دهد که میانگین سنی جانباختگان کاهش پیدا کرده است.

 همتی ادامه داد: همچنین میانگین سنی مبتلایان ۴۱ سال است که نسبت به گزارش قبلی تا اندازه ای افزایش داشته است.

وی بیان کرد: ۵۷ درصد مبتلایان را مردان و ۴۳ درصد مبتلایان را خانم ها تشکیل می دهند، همچنین ۶۲ درصد فوت شدگان از گروه مردان و ۳۸ درصد فوت شدگان از گروه زنان هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: ۲۷ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند و ۷۳ درصد نیاز به بستری در بیمارستان نداشتند و ایزوله خانگی شدند، ۸۹ درصد از فوت شدگان دارای بیماری های زمینه ای و یا از گروه سنی سالمندان بوده اند و ۱۱ درصد نیز در بین افراد گروه با سن بالا نبوده و بیماری زمینه ای خاصی نداشته اند.

 همتی از مردم استان خواست ضمن مراقبت بیشتر از سالمندان و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند به تامین سلامت این گروه پرخطر کمک کنند تا در روزهای آینده شاهد کاهش مرگ و میر در مبتلایان بیماری کرونا باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.