کد خبر: 5868
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

استاندار فارس گفت: با هماهنگی هفت هزار و ۸۰۰  هیات مذهبی استان مناسک ایام محرم  با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر، عنایت الله رحیمی، امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با گرامیداشت ایام دهه ولایت گفت: در راستای کنترل بیماری کرونا اقدامات خوبی انجام گرفت و استان فارس تا خرداد ماه بهترین استان کشور در کنترل این بیماری  بوده که البته بعد از  رفع محدودیت ها و عادی پنداری روند افزایشی شد اما  همچنان کمترین فوتی در کشور را داشته ایم و امیدواریم همچنان پاسدار سلامت مردم باشیم.  

استاندار فارس با ابراز خرسندی از روند نزولی شیوع بیماری کرونا  افزود: با کنترل پروتکل های بهداشتی و تلاش بی وقفه کادر درمانی، پیشرفت های  خوبی دراین مورد به دست آورده ایم و ما با انجام ۲۲۰ هزار تست، موفق به شناسایی و کنترل بخش زیادی از  بیماری شده ایم.
 
 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه فوتی افراد ناشی از این بیماری  بیشتر در کسانی که دارای بیماری زمینه ای بوده  رخ داده افزود: باید افراد در معرض خطر مراقبت بیشتری داشته باشند.  

رحیمی از پیگیری پرداخت مطالبات کادر درمانی خبر داد و گفت: اعتباری معادل ۷۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان های فارس اختصاص داده شده و 
تا پایان سال ۱۰۰۰ تخت به مجموع ظرفیت بیمارستانی استان فارس افزوده می شود.  

استاندار فارس تکمیل احداث  بیمارستان های جهرم، فسا و رستم را از جمله اولویت های کاری دولت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات لازم تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید بیمارستان های در دست احداث تکمیل شود.  

وی با تاکید بر لزوم آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس گفت: برای بازگشایی مدارس باید با برنامه مشخص عمل کنیم و در این خصوص در توسعه آموزش های الکترونیکی فعالیت های خوبی انجام شده است و بیماری کرونا فرصت خوبی درتوسعه الکترونیک فعالیت ها ایجاد کرده است.  

استاندار فارس در ادامه تامین  ماسک و مواد شوینده را از جمله الزامات کاری در بازگشایی مدارس عنوان کرد و اظهار داشت:  در جذب تسهیلات کرونا  باید تلاش بیشتری انجام شود و تا کنون فقط ۳۰ درصد  از این اعتبارات جذب شده است.  

 نماینده عالی دولت در استان فارس با تقدیر از همکاری ائمه‌ جماعات استان  در اقدامات به موقع و پیشگیرانه از شیوع کرونا افزود: با هماهنگی هفت هزار و ۸۰۰  هیات مذهبی استان مناسک ایام محرم  با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.  

رحیمی  خاطر نشان کرد: با همدلی همه شاهد شکل گیری سرمایه اجتماعی ارزشمندی بودیم و اقتضای فرهنگ ما این است که در تنگناها بیشتر با هم هستیم.  

گفتنی است این جلسه با بررسی مصوبات ستاد مبارزه با کرونا پایان یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل