کد خبر: 6303
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایش ناخوانده

آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

به گزارش پیام خبر؛ با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و اینکه استان فارس در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد انجمن هنرهای نمایشی فارس جشنواره تئاتر استانی ۹۹ را به شکلی دیگر برگزار می‌کند.

احمد وامق گفت: امید آن داریم به زودی شرایط کرونا تغییر کند و روند کارهای هنری و نمایشی استان به چرخه پیش بازگردد.

وی افزود: برگزاری جشنواره تئاتر استانی از برنامه‌های مستمر و سالانه انجمن هنرهای نمایشی در کشور است. هر ساله این جشنواره با اعلام فراخوان در بهار آغاز و با تمرین گروه‌های نمایشی ادامه پیدا می‌کرد. امسال به دلیل شرایط ویژه کرونا انجمن هنرهای نمایشی نمی‌تواند جشنواره برگزار نماید و تخصیص بودجه جشنواره به بهبود زیرساخت‌ها و کارکردهای آموزشی داده شد؛ از این رو فراخوانی هم در این باره داه نشد. اما پس از بحث و بررسی در هیات رییسه انجمن با معاونت هنری و رییس گروه هنری اداره کل تصمیم بر این شد که جشنواره برگزار شود.

وامق با بیان اینکه عدم برگزاری جشنواره منجر به توقف فعالیت هنرمندان و همچنین متضرر شدن استان در کشور بود ادامه داد: تصمیم بر این شد با توجه به ابلاغ ستاد استانی کرونا و در اختیار قرار نداشتن مکان مناسب برای تمرین گروه‌های نمایشی و همچنین بخشنامه مرکز هنرهای نمایشی برای فرستادن نمایش‌های برگزیده تا آذر ماه، جشنواره بصورت مجازی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فجر شرایط ویژه‌ای برای برگزاری جشنواره پیشنهاد کرد، بیان داشت: آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس یادآور شد: تمامی گروه‌های نمایشی استان که در سال ۹۸ تا مهرماه ۱۳۹۹ نمایشی را در اجرای عموم و یا در مرحله بازبینی آماده اجرا داشتند می‌توانند سه نسخه از فیلم اجرای خود جهت بازبینی را به دبیرخانه تحویل دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اداره کل و انجمن هیچگونه تعهدی در باره اختصاص مکان تمرین به گروه‌ها ندارد افزود: به دلیل شرایط ویژه استان در همه‌گیری کرونا این جشنواره بصورت کاملاً مجازی و با استفاده از فیلم‌های ضبط شده گروه‌ها بازبینی و داوری خواهد شد.

گفتنی است اگر آثار دریافتی دبیرخانه کمتر از ۱۵ فیلم باشد، مستقیما داوری خواهند شد. اگر آثار ارسالی بیش از ۱۵ فیلم باشد در مرحله نخست بازبینی و پس از انتخاب اولیه آثار نهایی داوران منخب کشوری  و بین ۱ تا ۳ اثر به تهران معرفی خواهد شد.

کیفیت تصویربرداری با توجه به امکانات موجود در نظر گرفته خواهد شد و نقشی در داوری و نظر داوران ندارد. اما ترجیح بر این است که  هنرمندان نسخه‌های با کیفیت را برای دبیرخانه ارسال کنند. داوران آثار را با حضور نماینده انجمن هنرهای نمایشی و با توجه به موارد فنی نمایشی ارزیابی خواهند کرد.

آثار برتر در آذر ماه در پلتفرم اینترنتی اکران و قابل تماشا برای عموم خواهد بود و سال آینده با اتمام شرایط کرونا، گروه‌های نمایشی می‌توانند همانند گذشته در این رویداد هنری شرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.