کد خبر: 6380
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست شورای اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برنامه‌ها و رویدادهای بزرگی همچون جشنواره مد و لباس، جشنواره نمایش، جشنواره فیلم و در پایان سال بزرگترین جشنواره قرن را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش پیام خبر؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست شورای اداری این اداره کل گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از ابتدای کرونا تا کنون هم در زمینه تولیدات هنری و فرهنگی و هم در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم، بسیار سربلند و سرافراز شد؛ و این سربلندی و سرافرازی هم به دلیل همکاری و هماهنگی‌های درون سازمانی کارمندان اداره کل است و هم به دلیل حضور پررنگ و درخشان هنرمندان و فرهنگ‌ورانی که علی‌رغم همه سختی‌ها در شش ماه گذشته، بر آگاهی‌ مردم افزودند و شادابی و امیدآفرینی را در جامعه نهادینه کردند.

سهرابی ادامه داد: بیشتر این سربلندی در سال جاری رخ داد که تنگناهای پولی و مالی بسیاری را پشت سر گذاشتیم. هم اکنون نیز نیمه دوم سال را با تنگناهای پولی و مالی بیشتری آغاز می‌کنیم و امید داریم که بتوانیم بار دیگر از سختی‌ها و تنگناها، سرافرازانه بیرون بیاییم؛ چرا که برنامه‌ها و رویدادهای بزرگی همچون جشنواره مد و لباس، جشنواره نمایش، جشنواره فیلم و در پایان سال بزرگترین جشنواره قرن را برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: باید بدانیم که با توجه به پیش‌بینی‌های شده، تا دو سال دیگر بیماری کرونا خواهد بود و از این رو بایست برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری خود را با شرایط سازگار کنیم و بهترین راهکار ما تا کنون ورود به فضای مجازی است؛ هرچند از ایده‌های نوآورانه و پیشنهادها برای چگونگی برگزاری رویدادها نیز استقبال کرده و می‌کنیم تا بتوانیم در فضایی سالم، شادابی و امید را که امروز حتی هنرمندانی و فرهنگ‌وران، یعنی شادی‌سازان و امیدآفرینان جامعه، نیز به آن دچار شده‌اند، به مردم برگردانیم.

غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل نیز با بیان آمار کمک‌ها و تسهیلات پرداخت شده به هنرمندان و فرهنگ‌وران در شش ماه گذشته همچون تسهیلات خسارت کرونا، تحفه، مشاغل خانگی و ... گفت: در شش ماه گذشته با همکاری و هماهنگی معاونت‌های این اداره کل توانستیم پرونده خسارات وارده از بیماری کرونا را تکمیل و به بانک بفرستیم که برخی از این پرونده‌ها تسهیلات را دریافت داشته‌اند و برخی دیگر نیز روند بانکی خود را طی می‌کنند.

یوسفی‌نژاد ادامه داد: در این روند، گاه برخی ایرادها و موارد بانکی بود که با رایزنی‌ها و نامه‌نگاری‌ها تلاش کردیم این روند را برای هنرمندان و فرهنگ‌وران آسان‌تر کنیم.

مهدی امیدبخش، معاونت فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل هم بیان داشت: با توجه به ادامه همه‌گیری بیماری کرونا، برنامه‌ریزی‌های ما برای برگزاری رویدادهای فرهنگی همچون نمایشگاه در فضای مجازی انجام شده است که به زودی با جزییات بیشتری آن را بیان خواهیم کرد.

بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی نیز گفت: هرچند همه‌گیری بیماری کرونا در شش ماه گذشته بسیاری از رویدادهای هنری و سینمایی را به سوی تعطیلی برد و آموزشگاه‌ها، تماشاخانه‌ها، سینماها، نگارخانه و ... را بست، اما با همکاری و هم‌یاری هنرمندان سینمایی، نمایشی، تجسمی و ... تا کنون جشنواره‌هایی را برگزار کرده‌ایم و در نیمه دوم سال هم امید داریم تا با دستی پر و پیروزمندانه‌تر رویدادهای هنری را در سراسر استان برگزار کنیم.

احمدرضا نداف، مدیرگروه قرآن و عترت هم بیان داشت: بخش قرآن و عترت اداره کل، نخستین بخشی بوده است که تسهیلات بیماری کرونا را در استان فارس دریافت کرد و ۵۵ مؤسسه قرآنی از یک و نیم تا سه میلیون تومان تسهیلات بلاعوض را دریافت داشته‌اند.

گفتنی است در پایان این نشست از تلاش‌های مهدی رنجبر در معاونت هنری و سینمایی این اداره کل تقدیر به عمل آمد و به عنوان مشاور مدیرکل و مسئول دبیرخانه انجمن مفاخر استان فارس منصوب شد. همچنین لیلا نماینده، کارمند بخش آگهی و تبلیغات این اداره کل نیز به عنوان کارمند نمونه سال ۹۹ تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.