کد خبر: 6472
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
بذرافشان

در فاز اول تهیه ملزومات آموزشی برای دانش آموزان نیازمند استان فارس، ۲۰۰۰ خانواده با اولویت دارا بودن بیش از یک دانش اموز شناسایی شدند که تا پایان مهر ماه تبلت در اختیارشان قرار می گیرد.

به گزارش پیام خبر، جلسه هم افزایی کمیته امداد فارس و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس جهت تهیه ملزومات آموزشی برای دانش اموزان نیازمند استان به میزبانی اموزش و پرورش برگزار شد.

فرهاد اسماعیلی، مدیر کل آموزش و پرورش فارس در این جلسه با اشاره به تغییرات پیش آمده در برگزاری جشن عاطفه های امسال، گفت: مقارن بودن این جشن با ایام صفر و نامگذاری آن به شور عاطفه ها در جهت کاهش آلام و رنج افراد نیازمندی است که در بین ما زندگی می کنند.

وی ضمن قدردانی از حضور همیشگی مردم نیک اندیش فارس در خلق صحنه های ایثار و فداکاری، متذکر شد: مدیریت، زمانی خود را خوب نشان می دهد که  در بحران باشد.

اسماعیلی در ادامه افزود: کمیته امداد هر ساله در برنامه هایی نظیر جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها به عنوان تسهیل گر در کنار آموزش وپرورش فعالیت کرده است. همچنین در امر اطلاع رسانی و تبلیغات نیز همواره یاری رسان ما بوده است.

وی با بیان اینکه امسال نیاز دانش آموزان، متفاوت از سالهای گذشته است، گفت: امروز برای آموزش دانش آموزان نیاز به ابزار الکترونیکی داریم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: کمک مومنانه به این معناست که شان و آبروی نیازمند حفظ شود. امسال نیز از مدیران محترم تمامی مدارس استان توقع داریم همچون سالهای گذشته در جمع آوری و توزیع کمک های دانش آموزان، تمامی همت و تلاش خود را به کار گیرند.

محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس نیز در این جلسه گفت: یکی از رسالت های کمیته امداد توجه به تربیت و ارتقا سطح بینش و دانش مددجویان است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در کنار فرهنگیان پر تلاش همواره سعی در تربیت سالم فرزندان مددجویان در جامعه اسلامی دارد؛ افزود: امروز مفتخریم دانش آموزانی که تحت حمایت کمیته امداد بودند؛ در میادین علمی و آموزشی حائز زتبه های برتر هستند.

بذرافشان ابراز داشت: امسال نیز همچون سال های گذشته امیدواریم با ابتکار و خلاقیت خوی مدیران مدارس بتوانیم شاهد دریافت کمک های مردمی باشیم تا دغدغه دانش آموزان نیازمند را برطرف کنیم.

مدیر کل امداد فارس اضافه کرد: با تعامل خوب خیران و مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیش از ۲۰۰۰ تبلت برای دانش اموزان استان فارس در حال سفارش و تهیه است که امیدواریم تا یک ماه آینده در اختیار این عزیزان قرار گیزد.

بذرافشان با اعلام اینکه در استان فارس حداقل نیازمند ۴۵۰۰ تبلت برای دانش آموزان نیازمند هستیم، تصریح کرد: در فاز اول ۲۰۰۰ خانواده با اولویت دارا بودن بیش از یک دانش آموز شناسایی شدند که امید است با همدلی بتوانیم هر چه زودتر این ابزار را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

وی همچنین افزود: برای تسهیل و تسریع در کمک به دانش اموزان نیازمند برای هر شهرستان کد ussd جداگانه ای در نظر گرفته شده است که در اختیار آموزش و پرورش همان شهرستان قرار گرفته تا کمک های دانش آموزان و خانواده های نوع دوستشان با رعایت عدالت بین دانش آموزان نیازمند توزیع شود.

بذرافشان متذکر شد: مردم نیک اندیش استان می توانند از چندین درگاه به صورت غیر حضوری کمک های خود را به نیازمندان اهدا کنند. کد USSD کمیته امداد فارس که با شماره گیری #۰۷۱*۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه قابل پرداخت است و شماره کارت    ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۰۹۳۷۶   و شماره حساب ۰۱۰۱۲۷۷۳۰۷۳۰۰۰ که به دریافت کمک خیران جهت جشن نیکوکاری اختصاص یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.