کد خبر: 6473
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
برگزیدگان جوان نخستین مسابقه «نمایش+خانه» در آیینی جوایز خود را از دست پیشکسوتان نمایش گراش دریافت کردند.

محمدعلی شامحمدی، رییس انجمن نمایش شهرستان گراش، گفت: هنر نمایش از هنرهایی بود که ضربه‌ی جدی را از همه‌گیری بیماری کرونا خورد. چون تداوم فعالیت‌های تئاتری را با وقفه روبه‌رو کرد.

به گزارش پیام خبر؛ برگزیدگان جوان نخستین مسابقه «نمایش+خانه» در آیینی جوایز خود را از دست پیشکسوتان نمایش گراش دریافت کردند.

این انجمن برای روزهای قرنطینه‌ی تابستانی، مسابقه‌ی نمایش تک‌نفره‌ای با نام «نمایش+خانه» برگزار کرد. این مسابقه در دو بخش مونولوگ و استندآپ کمدی بود، و علاقه‌مندان از شهرستان گراش می‌توانستند با ارسال فیلم اجراهایشان، در مسابقه شرکت کنند.

برگزیدگان این مسابقه در آیینی که با تلاش مؤسسه فرهنگی و هنری هفت‌برکه گراش برگزار شد شناخته شدند. سه شرکت‌کننده‌ی جوان در این مسابقه، حسن تقی‌زاده از شهر ارد، مهدی سرافراز و علی سرافراز از گراش، جایزه‌ی نقدی و لوح تقدیر خود را دریافت کردند.

محمدعلی شامحمدی، رییس انجمن نمایش شهرستان گراش، گفت: هنر نمایش از هنرهایی بود که ضربه‌ی جدی را از همه‌گیری بیماری کرونا خورد. چون تداوم فعالیت‌های تئاتری را با وقفه روبه‌رو کرد.

وی ادامه داد: با این حال، ما در انجمن نمایش شهرستان گراش تلاش کرده‌ایم تا با برنامه‌هایی چون مسابقه‌ی نمایش‌+خانه، چراغ این هنر را روشن نگه داریم.

شامحمدی بیان داشت: در این روزهای سخت، این رویدادهای نمادین می‌تواند امیدبخش باشد.

شامحمدی درباره‌ی برنامه‌های آینده‌ی انجمن نمایش افزود: هرچند هنوز هم سایه‌ی کرونا بر هنر نمایش سنگین است، اما تلاش می‌کنیم با بهتر شدن اوضاع، این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

گفتنی است فراخوان سومین جشنواره تئاتر کوتاه کل با موضوع حماسه به زودی منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.