کد خبر: 6489
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
رزمنده - جنگ ایران و عراق - دفاع مقدس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: رشادت، شجاعت، ایثار و جانفشانی شاخصه رزمندگان فرهنگی و دانش آموزان استان فارس است.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی گفت: یاد همه شهیدان سرافراز خصوصا شهیدان دانش آموز را گرامی می داریم، شهیدانی که در دوران تحصیل،   درس و کتاب و مدرسه را رها کردند تا در مکتب ایمان و عشق جان خود را صیقل دهند و با تاسی از حضرت  قاسم (ع) و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همه هستی خویش را نثار کنند تا دشمن زبون نتواند  به خواسته های شومش دست یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس بیان کرد: فداکاری، مردانگی و نگاه حکیمانه معلمانی را می ستایم که ندای پرطنین امام خویش را لبیک گفتند و  مدرسه خود را برای تدریس از درون روستاها و شهرها به خط مقدم جبهه منتقل کردند تا درمیان آتش و خون و خمپاره به تاریخ بشریت درس ایمان و استقامت و شهادت بدهند اگر چه جمع بزرگی از آن بزرگ معلمان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند اما جمعی دیگر از آن بزرگ رزمندگان جبهه ایثار و مقاومت ماندند تا این کلاس بی معلم نماند.

او تصریح کرد: دشمن زبون نمی دانست که در روزهای سخت، اساس و اصل بنیادین  تعلیم و تربیت ما جهاد ومقاومت است و لحظه ای این ملت بزرگ، خصوصا جامعه فرهنگی و دانش آموز، آرمانها را فراموش نخواهند کرد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، امیدواریم با همکاری فرهنگیان استان شهیدپرور فارس بتوانیم  عظمتی که شهیدان، ایثارگران و رزمندگان ما خلق کردند در فضای تعلیم و تربیت به نسل امروز منتقل کنیم تا این راه نورانی همیشه پر رهرو و برقرار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.