کد خبر: 6546
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
لیلا دودمان جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای شهر شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره بر حذف کاغذ از سایت‌های اداری، شهرداری را موظف دانست اقدامات لازم جهت دستیابی به شهرداری الکترونیک و سیستم peaper less را استخراج کند.

به گزارش پیام خبر، لیلا دودمان با اشاره به چهل و سومین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورا که با حضور اعضا برگزار شد با تاکید بر وجود بیش از هزار فرم کاغذی در شهرداری، گفت: مقرر شده است معاونت مالی و اقتصادی، اداره کل امور اداری، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کارگروه مشترکی را تشکیل داده و اقدامات لازم، موارد اصلاحی و موانع موجود در جهت دستیابی به شهرداری الکترونیک و سیستم peaper less را استخراج کنندو بر این اساس و با ارائه زمان‌بندی اجرایی طرح و تصویب در کمیسیون و همچنین طرح در صحن شورا بازه زمانی 45 روزه در نظر گرفته شده است.

دودمان تصریح کرد: انجام نیازسنجی و ارائه راهکارهای لازم تمامی زیر مجموعه‌های شهرداری را ضروری و این کارگروه با حضور نماینده‌ای از کمیسیون تشکیل جلسه خواهد داد و گزارش فعالیت‌ها به صورت هفتگی به اطلاع کمیسیون خواهد رسیدو درخصوص حوزه‌هایی که اطلاعات به ویژه داده‌های مرتبط با قراردادهای شهرداری به صورت منظم و به روز بارگذاری نشده نیز اقدامات کنترلی لازم ظرف مدت یک ماه انجام می‌گیرد و در صورت نیاز نسبت به ابلاغ اخطار اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: اداره کل بازرسی را موظف است هر ماه گزارش کنترلی از ورود اطلاعات تمامی حوزه‌های شهرداری به همراه گزارش بازرسی دوره‌ای خود را به کمیسیون هوشمندسازی ارائه دهد تا موضوع در قالب طرح کمیسیون به صحن شورای شهر ارائه شودو شهرداری هم مکلف است براساس مطالعات تطبیقی شهرهای منتخب هوشمند نسبت به تهیه RFB نیز اقدام کرده و پس از تأیید توسط کمیسیون اقدام شود.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در پایان افزود: توسعه نرم‌افزاری سامانه ارتباط مردمی 137 به نحوی که تحلیل و پردازش داده و داده‌کاوی و همچنین توسعه نرم افزار موبایلی و اپلیکیشن‌های دسترسی مبتنی بر اینترنت نیز در این جلسه مد نظر قرار گرفته و سند راهبردی مدیریت پروژه‌ها، بودجه، اهداف و برنامه‌های شهرداری شیراز (PMIS، شهرداری را مکلف دانست ظرف مدت 4 ماه نسبت به ارائه فرآیندهای سیستمی در نظر گرفته شده مرتبط با موضوعات درخواست بودجه، متره و برآورد، مناقصات، انعقاد قرارداد و چرخه نظارت بر اجرا که در قالب یک سامانه یکپارچه و تحت وب در نظر گرفته شده اقدام کند تا موضوع در قالب طرح کمیسیون به صحن شورا ارائه شود.

گفتنی است گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری در خصوص جابجایی مسیر جدید نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.