کد خبر: 6564
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
رونمایی از سردیس شهدای مقاومت

به مناسبت هفته دفاع مقدس از سردیس سه شهید مقاومت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار شهید حاج عبدالله اسکندری و شهید محسن حججی در خیابان ۹ دی گوشه زیتون رونمایی شد.

به گزارش پیام خبر، به مناسبت هفته دفاع مقدس از سردیس سه شهید مقاومت سردارسپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار شهید حاج عبدالله اسکندری و شهید محسن حججی در خیابان ۹ دی گوشه زیتون رونمایی شد.

حیدر اسکندر پور شهردار شیراز در این آیین گفت:هدف اصلی از نصب سردیس شهدای مقاومت این است که برای نسل آینده جایگاه و ارزش والای شهدای گرانقدر را یادآوری کنیم. حضور شهدا در دفاع از کشور و حرم باعث شد که ما امروز در امنیت و آرامش زندگی کنیم.

اسکندر پور ادامه داد:سردیس شهدای والامقام در یکی از اصلی ترین خیابان های شیراز و در قلب بافت تاریخی فرهنگی نصب شده است. با این اقدام هنری یاد و خاطره شهدا را گرامی میداریم و نوید می دهم که در آینده شاهد اجرای کارهای فاخرتری در این زمینه خواهیم بود.

در این مراسم سرهنگ کوشکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس حضور داشت و ضمن تشکر از شهرداری شیراز  در خصوص این آیین عنوان کرد: این افتخار نصیب ما شده است که از سردیس شهدای مقاومت رونمایی کنیم. تشکر ویژه و عمیق قلبی نسبت به همت والای شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز به علت نصب سردیس شهدای مقاومت دارم.

جمشید آراسته معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در خصوص اقدامات شهرداری در آیین رونمایی از سردیس شهدای مقاومت گفت:برخی از این اقدامات عبارتند هزینه ۲۰ میلیارد ریال در حوزه تابلوهای تجمعی شهدا،۱۰ میلیارد ریال در حوزه زیباسازی گالری دفاع مقدس و نورپردازی ساختمان مرکزی و دیوارنگاره طریق القدس سردار شهید سلیمانی، یک میلیارد ریال نوسازی تابلوی ولایت، ۷۰۰ میلیون ریال بزرگترین سازه چاپی شهدا در کشور در ورودی مجموعه رهپویان وصال، ۵ میلیارد ریال المان ها، احجام و دیوارنگاره های مناسبتی و عاشورایی، ۵ میلیارد ریال دیوارنگاری و زیباسازی نهادهای خدمات رسان حوزه فرهنگ ایثار و شهادت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.