دکتر سیدمحمدصاق کشفی نژاد

مدیرکل بهزیستی فارس: ﺑﺮاﺳﺎس آﻣﺎرﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺣﺪود 280 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ از اﻓﺮاد دﭼﺎر اﺧﺘﻼل ﺑﻴﻨﺎﻳﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ 35 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ از آﻧﻬﺎ ﻧﺎﺑﻴﻨﺎی ﻣﻄﻠﻖ و 80 درﺻﺪﺷﺎن را اﻓﺮاد ﺑﺎﻻی 50 ﺳﺎل ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ دﻫﻨﺪ.

به گزارش پیام خبر؛ مدیرکل بهزیستی استان فارس همزمان با روز جهانی عصای سفید گفت: 19هزار و 883 نفر معلول بینایی تحت بهزیستی استان فارس قرار دارند که از این تعداد 6 هزار و 585 نفر زن و 13 هزار و 296 نفر مرد بوده که 7 هزار و 950 نفر آنها در وضعیت شدید و خیلی شدید و سایرین در وضعیت متوسط و خفیف هستند.

کشفی نژاد با بیان اینکه آمار کل نابینایان در  شیراز 6 هزار و 490 است، اظهار داشت : از این تعداد 2 هزار و87 نفر زن و 4 هزار و 403 نفر مرد هستند.

وی افزود: براساس آمارهای سازمان بهزیستی کشور 203 هزار و 556 هزار نفر از معلولان بینایی در حوزه توان بخشی تحت پوشش این سازمان هستند که 73 هزار و 127 نفر از آنها را زنان و 130 هزار و 429 نفر از آنها مردان تشکیل می دهند که حدود 7 هزار نفر از این تعداد دانشجویان نابینا هستند.

مدیرکل بهزیستی فارس اضافه کرد : ﺑﺮاﺳﺎس آﻣﺎرﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺣﺪود 280 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ از اﻓﺮاد دﭼﺎر اﺧﺘﻼل ﺑﻴﻨﺎﻳﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ 35 ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻔﺮ از آﻧﻬﺎ ﻧﺎﺑﻴﻨﺎی ﻣﻄﻠﻖ  و 80 درﺻﺪ ﺷﺎن را اﻓﺮاد ﺑﺎﻻی 50 ﺳﺎل ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ دﻫﻨﺪ. 

کشفی نژاد از جمله مشکلات نابینایان را  اشتغال به دلیل نگرش منفی کارفرمایان به توانایی آنها، نبودن امکانات ورزشی ویژه و عدم وجود فضاهای ورزشی مناسب سازی شده ویژه نابینایان، نامناسب بودن محیط شهری برای تردد ایمن ، ﻣﺸﻜﻞ در ﺗﻬﻴﻪ ﻛﺘﺐ درﺳﻲ ، ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻧﺒﻮدن ﻓﻀﺎﻫﺎی آﻣﻮزﺷﻲ ،ﻋﺪم وﺟﻮد ﻣﺮﺑﻲ آﻣﻮزش دﻳﺪه وﻳژه نابینایان و گران بودن وسایل مربوط به آنها عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.