کد خبر: 7043
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
تیمار حیوانات

انجمن جنگل سازان فسا با اختصاص کلینیک ویژه ای به منظور نگهداری، تیمار و رهاسازی حیات وحش آسیب دیده تا کنون تعداد زیادی از حیوانات وحشی را با همکاری بیمارستان دامپزشکی مهر درمان و به زیستگاه خود بازگردانده است

به گزارش پیام خبر، انجمن جنگل سازان فسا با اختصاص کلینیک ویژه ای به منظور نگهداری، تیمار و رهاسازی حیات وحش آسیب دیده تا کنون تعداد زیادی از حیوانات وحشی را با همکاری بیمارستان دامپزشکی مهر درمان و به زیستگاه خود بازگردانده است.
 «امیر حسین آقاجانی»،ضمن اشاره به سخنی از  گاندی با این مضمون که میزان مدنیت هر جامعه ای را از رفتار مردم آن جامعه با حیوانات گفت : تنها در مهر ماه سال جاری این انجمن موفق به تیمار یک سر جوجه تیغی، یک بهله جغد انبار، یک بال حواصیل خاکستری، یک بهله سارگپه یک بهله دلیجه و چند حلقه مار و دو بهله دلیجه رهاسازی در طبیعت شده است. 
دبیر انجمن جنگل سازان فسا ادامه داد: با اطلاع رسانی های انجام شده دوستداران محیط زیست در شهرستان فسا حیوانات آسیب دیده را به این انجمن تحویل می دهند و اعضای انجمن پس از رسیدگی و تیمار حیوانات آسیب دیده و با اطمینان از بهبود کامل آن ها حیوانات را در محل مناسب زندگی آن ها رهاسازی می‌کند. 
وی اضافه کرد: همه افراد می بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی مشارکت داشته باشند تا بتوانیم محیط زیست را در تعادل حفظ کنیم. 
آقاجانی تاکید کرد: احساس مسئولیت شهروندان در قبال پرندگان و سایر جانوران سرمایه بسیار مهم در حفظ محیط زیست و حفاظت از جانواران است و با چنین سرمایه ای است که همه موجودات  و محیط زیست حفظ خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل