کد خبر: 7047
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: براساس سهمیه مشخص شده روغن خام به کارخانجات داده شده و به مرور روغن به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش پیام خبر، امروز جلسه ای به صورت ویدئو کنفراس با حضور روسای سازمان های صمت کشور در خصوص کمبود و تهیه و تامین روغن خوراکی برگزارشد.

حمید رضا ایزدی ضمن اینکه خواستار افزایش سهمیه روغن در بخش خانوار، صنف و صنعت گردید، بیان کرد: در این نشست با توجه به مشکلات کمبود روغن در کشور بحث و بررسی و راهکارهای پیشنهادی ارائه و شرکت بازرگانی دولتی متعهد شد، در اسرع وقت روغن خام کارخانجات را جهت توزیع در شبکه های خانوار در اختیار کارخانجات کشور قرار دهد.

رییس سازمان صمت فارس گفت: در این جلسه همچنین اطمینان داده شد، که در شرایط حاضر هیچگونه مشکلی در جهت تامین روغن خام کارخانجات وجود ندارد و به تدریج این موضوع محقق خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مشکل کمبود روغن خوراکی در فارس برطرف می شود، تاکید کرد : براساس سهمیه مشخص شده روغن خام به کارخانجات داده شده و به مرور روغن به بازار عرضه می‌شود.

ایزدی در خصوص خرید و انبار کردن روغن تصریح کرد:  به دلیل جوی که در بازار روغن ایجاد شده، مصرف کنندگان به دنبال خرید روغن و انبار کردن هستند، که این مسئله باعث شده تقاضا در سطح بازار افزایش یافته و بنابراین با توجه به این شرایط تمهیداتی ویژه و سهمیه لازم در راستای آرامش بازار در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان صمت فارس با بیان اینکه ذخایر روغن به اندازه کافی وجود دارد، گفت: هماهنگی‌های لازم با گمرک نیز انجام شده، تا ترخیص روغن سرعت بگیرد و هر چه زودتر این محموله ها به کارخانه‌ها حواله شود و تولید افزایش پیدا کند.

در جلسه ویدیو کنفرانس "حمید رضا ایزدی" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، منصور جباری سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس و معاونین سازمان ضمن بحث و بررسی تنظیم بازار روغن خوراکی راهکارهای تهیه و تامین به موقع روغن در استان فارس را ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل