کد خبر: 7050
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
  • خبرنگار: سمیرا مولودی
  • چاپ
سالمند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که ۲۵ درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.

به گزارش پیام خبر، محمد بدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس با بیان اینکه خدمت رسانی به سالمندان تحت حمایت یکی از اولویت های این نهاد است؛ گفت: در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که ۲۵ درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.

بدری افزود: سالمندان تحت حمایت عمدتا در مناطق محروم ساکن هستند که این افراد علاوه بر مشکلات سالمندی، با مشکلاتی همچون مسایل درمانی و بهداشتی و عدم دسترسی به منابع و امکانات مواجه هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: خدمات عمرانی، بهداشتی، معیشتی و ارائه تسهیلات کارگشایی و کارانگیزی از جمله خدماتی است که به سالمندان تحت حمایت ارائه می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ نفر از سالمندان استان فارس تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از این تعداد ۷۹ هزار و ۴۱۲ نفر روستایی و عشایر بوده و مابقی در شهرها ساکن هستند. همچنین از تعداد کل سالمندان روستایی و عشایر، ۴۹ هزار و ۵۷۱ نفر را زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر تشکیل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل