کد خبر: 7055
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیراز با 42 هزار و 547 مورد بیمار مثبت به کرونا بالاترین آمار ابتلا در فارس را به خود اختصاص داده و زنگ هشدار کرونا بیش از پیش در استان به صدا درآمده است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی»، امروز (شنبه 10 آبان) در استودیو سلامت فارس، نسبت به روند افزایشی ابتلا به کرونا در فارس ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه با سپری شدن روز تلخ دیگری در فارس، در طی شبانه روز گذشته، هر ساعت یک هم استانی خود را از دست دادیم که بر این اساس، مجموع جانباختگان استان به هزار و ۴۱۱ مورد از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، افزایش یافت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش موارد نمونه گیری به بیش از ۳۶۷هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، دهم آبان در استان افزود: با بررسی نمونه های انجام شده، تاکنون ۸۷هزار و ۱۵۰ مورد مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

وی همچنین موارد بستری در استان را نیز دارای سیر صعودی اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع هزار و ۳۹۰ بیمار بستری در بیمارستان های استان، ۱۸۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند که امیدواریم به زودی سلامتی خود را بازیابند.

معاون بهداشت دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع تاکنون، ۷۴ هزار و ۹۰۳ مورد اعلام کرد.

وی به روال گزارش روزهای شنبه، در ادامه به آمار تجمعی موارد ابتلا در استان پرداخت که در این گزارش، شیراز با ۴۲ هزار و ۵۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع تا کنون، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

همتی با اعلام موارد تجمعی ابتلا در دیگر شهرستان های استان افزود: کازرون با دو هزار و ۷۷۶ مورد؛ مرودشت با دو هزار و ۲۷۴ مورد؛ آباده با هزار و ۶۵۱ مورد؛ کوار با هزار و ۶۲۸ مورد؛ داراب با هزار و ۳۲۶ مورد؛ فیروزآباد با هزار و ۳۰۸ مورد؛ ممسنی با هزار و ۲۱۸ مورد؛ سپیدان با هزار و ۲۱ مورد؛ قیروکارزین با ۹۱۵مورد؛ لامرد با ۹۰۵ مورد؛ زرین دشت با ۸۹۵ مورد؛ اقلید با ۸۵۸ مورد؛ استهبان با ۸۵۳ مورد؛ خرم بید با ۷۶۷ مورد؛ کوه چنار با ۷۲۵ مورد؛ زرقان با ۶۹۰ مورد؛ نی ریز با ۵۸۳ مورد؛ پاسارگاد با ۵۷۶ مورد؛ فراشبند با ۵۵۳ مورد؛ مهر با ۵۲۸ مورد؛ ارسنجان با ۴۳۱ مورد؛ خرامه با ۳۹۵ مورد؛ رستم با ۳۴۴ مورد؛ بیضا با ۳۰۲ مورد؛ بوانات با ۳۰۱ مورد؛ سروستان با ۲۸۰ مورد؛ سرچهان ۱۵۰ مورد و بختگان با ۱۱۳مورد، دیگر موارد ابتلا در استان را شامل شده اند و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه در پایان، ارقام اعلام شده را حاکی از بالا بودن موارد ابتلا، بستری و جان باختن هم استانی و به منزله زنگ هشداری دانست که از سوی یکایک ما باید جدی گرفته شود.

وی رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات را مهم ترین توصیه های پیشگیرانه در شرایط کنونی عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل