کد خبر: 7384
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

استان فارس با سپری کردن روز تلخ دیگری در دوران کرونا، طی ۲۴ ساعت گشذته سوگوار ۴۵ هم استانی دیگر شد.

به گزارش پیام خبر،   «علی اکبری» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، از جان باختن ۴۵ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون خبر داد و ضمن آرزوی غفران الهی برای آنان، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا امروز، دوم آذر، دو هزار و ۱۹۵ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انجام ۴۶۵ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون در استان، مجموع بیماران شناسایی شده در این بازه زمانی را ۱۳۴هزار و ۸۳۱ نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه طی روز گذشته تاکنون ۴۴۸ بیمار در بیمارستان های استان پذیرش شده اند، ادامه داد: این در حالی است که در همین بازه زمانی، تنها ۲۵۸ بیمار از بیمارستان ها ترخیص شده اند و این آمار حاکی از بالا بودن حجم مراجعه به بیمارستان هاست.

اکبری آمار بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک علامت دار که در بیمارستان های استان بستری هستند را دو هزار و ۳۵۴ بیمار اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۷۸ بیمار در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه گزارش امروز خود از افزایش آمار بهبودیافتگان کرونا در فارس به ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ نفر، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و ابراز امیدواری کرد تمامی مبتلایان به زودی سلامتی خود را بازیابند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان گزارش امروز خود با اشاره به محدودیت های اعمال شده در استان از روز گذشته تاکنون، از عموم مردم خواست تا نسبت به رعایت اصول بهداشتی در این ایام دقت نظر ویژه داشته و با پایبندی به این محدودیت ها، جان خود و عزیزانشان را در برابر کرونا محفوظ نگاه دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.