کد خبر: 7419
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز

شهردار شیراز گفت: ارتقای شاخص های حوزه حمل و نقل به ویژه هوشمندسازی خدمات این حوزه، از رویکردهای مهم شهرداری است.

به گزارش پیام خبر، مهندس اسکندرپور در مراسم تکریم و معارفه مسعود طهماسبی به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: یکی از سرفصل ها و رویکردهای مهم شهرداری و دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز، ارتقای شاخص های حوزه حمل و نقل به ویژه هوشمندسازی خدمات این حوزه است که ضروری است این امر با هماهنگی حوزه های مختلف شهرداری سرعت بیشتری بگیرد. همچنین کلیه حوزه ها باید عملکرد خود را نسبت به رویکردها تسریع ببخشند.

شهردار شیراز خطاب به معاون جدید حمل و نقل و ترافیک تاکید کرد: از شما کار می خواهم و خروجی عملکرد شما باید ارتقای سطح عملکرد معاونت حمل و نقل در شهر و تحقق شعارهای شورا و شهرداری باشد، سطح عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز باید ارتقا یابد و نیازمند تسریع در اتمام مطالعات جامع حمل و نقل و انجام اقدامات اثربخش برای شهروندان در این حوزه هستیم.

وی با بیان اینکه دکتر زوربخش معاون پیشین حمل و نقل و ترافیک متخصص حوزه حمل و نقل است اما نیازمند اقدامات اجرایی نیز در این حوزه هستیم، افزود: با توجه به تجربه و تخصص از ظرفیت ایشان به عنوان مشاور طرح تراموا استفاده می کنم.

اسکندرپور با اعلام اینکه در شهرداری های مناطق یک، سه و ۶ پروژه هایی در دست اجراست که پس از اتمام موجب افتخار مجموعه مدیریت شهری می شود، گفت: پروژه هایی در این مناطق در تراز بولوار شهید چمران در حال اجراست.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه مهندس طهماسبی اقدامات تاثیرگذاری را در منطقه ۳ انجام داده است، اضافه کرد: پروژه های این منطقه با توجه به تجربه عمرانی مهندس شکوهیان در احداث پروژه های بزرگ مقیاسی همچون تقاطع شهدای کشن سرعت می گیرد.

حیدر اسکندرپور همچنین، کریم شکوهیان را به سمت شهردار منطقه ۳ شیراز منصوب کرد و  ابراز امیدواری کرد که برند شهرداری منطقه سه به عنوان نگین گردشگری شیراز با اجرای پروژه های مختلف در این منطقه ارتقا پیدا کند.

نواب قائدی رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه گفت: حوزه معاونت حمل و نقل مهمترین و کلیدی ترین حوزه ای است که باید در شهر به آن توجه ویژه شود چون اقدامات این حوزه مستقیما با زندگی شهروندان ارتباط دارد.
وی  خطاب به شهردار جدید منطقه ۳ شیراز افزود: مهندس شکوهیان با توانمندی عمرانی پروژه های این منطقه را پیش ببرد و شروع پروژه های جدید که برای مردم مفید و موثر باشد را زمینه سازی کند.

سعید نظری عضو شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر شورا در شهرداری منطقه ۳ در این آیین گفت: هم اکنون تعدادی از پروژه های کلیدی و اولویت دار مجموعه شورا و شهرداری در این منطقه در حال اجراست و عملیات عمرانی و روند اجرایی پروژه های متعدد این منطقه باید استمرار داشته باشد.

نظری با بیان اینکه از رویکردها و عملکرد معاون پیشین حمل و نقل شهرداری شیراز در طول مدت تصدی ایشان بهره بردیم، افزود: پس از اجرای زیرساخت های علمی توسط دکتر زوربخش به عنوان متخصص حوزه حمل و نقل نیاز داشتیم به صورت عملیاتی به این مباحث پرداخته شود.

مسعود طهماسبی شهردار پیشین منطقه ۳ و معاون جدید حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: تلاش میکنم پروژه های این حوزه را با سرعت بیشتری پیش ببرم و در مسیر اجرایی کردن خواسته ها و رویکردهای مجموعه شورا و شهرداری گام بر می دارم.
طهماسبی با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل و ترافیک به علت توسعه شهر دچار مشکلات عدیده ای است گفت: تعیین سرانه خدماتی نقاط مختلف شهر، لزوم پیوست ترافیکی ساختمان های بلند مرتبه، اولویت بندی پروژه های حوزه حمل و نقل، توسعه شهر الکترونیک و هوشمند، فرهنگسازی در حوزه حمل و نقل و ترافیک از جمله اقدامات مدنظر است.

کریم شکوهیان شهردار جدید منطقه ۳ شیراز نیز گفت: شرایط این منطقه با توجه به گردشگرپذیر بودن ویژه است و تلاش می کنم علاوه بر اتمام پروژه های عمرانی مختلف این منطقه، پروژه های جدیدی را آغاز کنم.

مجتبی زوربخش معاون پیشین حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این مراسم ضمن آرزوی توفیق و موفقیت برای مدیران جدید گفت: طبق توصیه اکید شهردار شیراز بر امانتداری و پاکدستی، تلاش کردم بار امانت را به سلامت به سر منزل مقصود رسانده باشم.

براساس این گزارش، مجتبی زوربخش معاون پیشین حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز به عنوان مشاور طرح تراموا منصوب شد.

مسعود طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز پیش از این شهردار منطقه ۳ و ۵ شیراز، شهردار صدرا، معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری شیراز و ... بوده است و کریم شکوهیان شهردار منطقه ۳ شیراز پیش از این رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری و مجری خط ۳ مترو شیراز بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.