کد خبر: 7427
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
انعقاد تفاهم نامه سپاه فجر و دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه فجر استان فارس از توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی همزمان با سالروز تشکیل بسیج وکشف بیش از ۴۲ میلیارد تومان کالاهای اساسی در فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، سردار یدالله بوعلی با تبریک هفته بسیج گفت: طی روزهای گذشته و بعد از منعقد شدن تفاهم نامه با دادگستری، تعزیرات و جهاد کشاورزی بیش از ۴۲ میلیارد تومان کالاهای اساسی که احتکار شده بود کشف شده‌اندو با توجه به فلسفه وجودی بسیج که یک فرهنگ است و  در یک ساختار خلاصه نمی‌شود، فرهنگ بسیج ریشه در دین و باور قرآن دارد.  

سردار بوعلی تصریح کرد :بسیج منسجم ترین سازمان جهان است و هر جا  در هر عرصه‌ای که نیاز باشد  وارد عمل می‌شودو امروز شاهد این هستیم که بسیج در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کرده و نقش آفرینی می‌کند،  پایگاه‌های مقاومت، یگان‌های رزم، حضور بسیجیان در مرزها و ۲۲ قشر تخصصی مانند دانشجویی، اصناف، هنرمندان، کارگری و گروه‌های جهادی از جمله بخش‌های مختلف بسیج هستند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه بسیج باید خودش را برای مقابله با هر مسئله‌ای آماده کند و ظرفیت‌های مردم و جامعه را بشناسد، افزود: تمام سازمان‌هایی که مسئولیت و وظیفه‌ای بر عهده دارند، اگر در انجام آن مسئولیت با مسئله و مشکل مواجه شدند بسیج به کمک آنان می‌آیدو فعالسازی دارالقرآن‌ها و مهد های قرآنی در سراسر استان، راه اندازی هزاران حلقه تربیتی صالحین بسیج، توجه به مسائل هنری و رسانه‌ای نظیر تشکیل ۲۵۰ گروه سرود که در ایام اخیر در محلات و بیمارستان‌ها برای حفظ روحیه مردم و کادر درمان حاضر شدند و راه اندازی ۴ مرکز آفرینش هنری بسیج از جمله فعالیت‌های فرهنگی بسیج در فارس بوده است.

وی در تشریح فعالیت‌های محرومیت زدایی سپاه و بسیج، افزود: در سطح ملی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پروژه‌های ملی نظیر ساخت پالایشگاه، راه سازی، سد سازی، تولید بنزین و سایر صنایع پروژه‌های بسیار مهمی را اجرا کرده که منجر به خودکفایی کشور و بی نیاز شدن از واردات شده است و  قرارگاه شهید اسکندری شیراز در ۱۵ محله بیش از ۲ هزار پروژه کوچک تا بزرگ را تعریف کرده و گروه‌های جهادی نیز در این زمینه مشغول  فعالیت هستند.

فرمانده سپاه فجر فارس ادامه داد: ۲۹ پروژه نیز برای قرارگاه جوادالائمه که مسئولیت محلات کم برخوردار در شهرستان‌ها را بر عهده دارد تعریف شده و قرارگاه پیشرفت و آبادانی نیز ۶ دهستان را تحت پوشش قرار داده است که قرارگاه بسیج سازندگی نیز با ۲ هزار گروه جهادی در سراسر استان فارس و فراتر از آن مشغول به فعالیت‌های جهادی و محرومیت زدایی است و از سال گذشته تا امروز ۱۳۵ میلیارد تومان اجرای پروژه داشته است و همچنین ۶۰۰ گروه جهادی آماده اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در خارج از استان هستند.

وی با تاکید بر اینکه مردم فارس در موضوع کمک مومنانه درخشان ظاهر شده‌اند، گفت: عملکرد مردم و خیرین فارس فراتر از پیش بینی‌ها بوده و استان فارس در موضوع کمک‌های مومنانه برجسته ترین استان اول در کشور است و طِی دو مرحله بیش از ۲ میلیون بسته معیشتی به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان بین اقشار محروم توزیع شده و لازم است از نماینده ولی فقیه در استان فارس و همچنین استاندار تشکر کرد و همچنین از انسجام مردم فارس در این عرصه.  

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه با تلاش نواحی و اقشار بسیج تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر خون خود را برای کمک به بیماران اهدا کرده‌اند، بیان کرد: در مرحله سوم نهضت کمک مومنانه که تا قبل از دهه فجر ادامه دارد تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار بسته آماده شده و در روز ۵ آذر نیز که مصادف با سالروز تشکیل بسیج است ۵۰ هزار بسته معیشتی در سراسر فارس توزیع خواهد شدو این طرح با هدف بیماریابی، مراقبت از بیماران و کمک به کادر درمان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و استانداری فارس آغاز شده است.  

سردار بوعلی با تجلیل از رسانه‌ها در موضوع پوشش نهضت کمک مومنانه و تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ کار خِیر بسیار مهم است، گفت: ۵۴ گروه جهادی در ۱۸ مرکز درمانی استان به یاری کادر بهداشت و درمان شتافته و ۸۹۰ نفر در این راستا مشغول به فعالیت هستندو طِی برنامه ۵ ساله ۳۰۰ سالن سرپوشیده به سالن‌های استان اضافه و ۱۵۰ هزار متر مربع افزایش داشته، که در نظر داریم در هر شهرستان یک پایگاه استعدادیابی ورزش‌های رزمی با محوریت قهرمانان کشوری تأسیس کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.