کد خبر: 7516
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایشگاه کتاب گراش

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش گفت: در مهرماه امسال که به همراه بنیاد فرهنگی نوبهار و مؤسسه فرهنگی و هنری هفت‌برکه از زندان گراش بازدید کردیم، زمینه‌های همکاری فرهنگی بررسی شد که برآیند آن پویش همخوانی با زندانی بود.

به گزارش پیام‌خبر؛ گراشی‌ها به زندانی‌ها، کتاب هدیه دادند.

در گام دوم پویش هم‌خوانی با زندانی، ۱۹۲ جلد کتاب از سوی مردم گراش به کتابخانه ندام‌تگاه مرکزی لارستان اهدا شد. کتاب‌های اهدایی در پویش همخوانی به زندانی به بخش فرهنگی زندان گراش داده شد.

مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش گفت: در مهرماه امسال  که به همراه بنیاد فرهنگی نوبهار و مؤسسه فرهنگی و هنری هفت‌برکه از زندان گراش بازدید کردیم، زمینه‌های همکاری فرهنگی بررسی شد که برآیند آن پویش همخوانی با زندانی بود.

آیینه‌افروز افزود: انجمن‌های موسیقی و خوشنویسی نیز برای برگزاری کلاس و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در زندان نیز آمادگی را بیان داشته‌اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش با اشاره به برگزاری رویدادهای هنری از سوی انجمن موسیقی این شهر در مناسبت‌های گوناگون ملی و مذهبی برای زندانی‌ها، ادامه داد: پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی، یک روز در هفته نیز کلاس خوشنویسی در زندان برگزار خواهد شد.

جواد بهزادی، رییس اداره زندان لارستان هم گفت: مردم گراش، این خیز فرهنگی، نه تنها اوقات فراغت زندانی‌ها را پر می‌کند، که در بازپروری آن‌ها نیز مؤثر خواهد بود.

بهزادی با اشاره به رایزنی‌ها برای بسته شدن تفاهم‌نامه‌ای فرهنگی و هنری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با راه‌اندازی پویش یاری‌گری برای زندانیان در شهر گراش، امیدواریم کمک‌های مردم گراش به زندانیان افزایش یابد.

عزیز نوبهار، مدیر بنیاد نوبهار و برگزارکننده پویش همخوانی به زندانی، نیز گفت: کارکرد اصلی بنیاد نوبهار در زمینه کتاب است و تلاش داریم تا برای تأمین این نیاز فرهنگی مردم، به ویژه کسانی که دسترسی کمتری به اقلام فرهنگی دارند، در حد توان خود همکاری کنیم.

نوبهار با ابراز خرسندی از ورود مردم به این پویش افزود: مردم همچنین در کنار هزینه بخشی از کتاب‌ها، ۸ بازی شطرنج و منچ و ۱۵۵۳ ماسک را نیز به زندانیان اهدا کردند.

محمد خواجه‌پور، مدیر رسانه‌ای هفت‌برکه نیز با اشاره به کمک 100 جلد کتابی سال گذشته به زندان، گفت: امسال فراخوان این پویش با استقبال بیشتری روبرو شد تا بتوانیم نزدیک به ۳۰۰ جلد کتاب، که ۱۵۵ جلد با ارزش نزدیک ۱۰ میلیون تومان به زندانی‌ها داده شود.

وی ادامه داد: بخشی از کتاب‌ها را نیز در طرح تعویض قرار می‌دهیم و  دیگر کتاب‌ها به کتابخانه‌ عمومی و یا کتابخانه‌های روستایی اهدا خواهد شد.

گفتنی است در پویش همخوانی با زندانی مهرماه ۱۳۹۹، مردم کتاب‌های مازاد خود را برای به مؤسسه هفت‌برکه و بنیاد فرهنگی نوبهار دادند تا کتابخانه زندان را توانمندتر سازند. همچنین برای تقدیر از بازنشرکنندگان پوستر این پویش ۳۷ جلد کتاب نیز از سوی بنیاد فرهنگی نوبهار خریداری و در این مجموعه قرار گرفت.

۱۹۲ جلد کتاب اهدایی ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۹۹ پس از برگزاری یک نمایشگاه در زندان برای استفاده زندانیان به کتابخانه زندان اضافه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.