کد خبر: 7545
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون در استان فارس، ۲۶۱۷ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری، فوت کرده‌اند.

به گزارش پیام خبر، «روح‌الله حسینی» جمعه ۱۴ آذر در جمع خبرنگاران به صورت مجازی گفت: طبق آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

حسینی با بیان اینکه هم اکنون نیز هزار و ۸۱۰ هم استانی به دلیل ابتلای قطعی به این بیماری و یا دارا بودن علائم، در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۳۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU ، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او در ادامه با افزایش موارد نمونه گیری های تشخیصی به ۵۰۷ هزار و ۷۶۴ مورد از ابتدای شیوع بیماری در استان، مجموع بیماران شناسایی شده در این بازه زمانی را ۱۵۱هزار و ۲۴۹نفر اعلام کرد.

حسینی با اعلام آمار مربوط به بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان، ادامه داد: از ابتدا تاکنون، ۱۴۰هزار و ۱۶۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند که امیدواریم به زودی شاهد رشد این شاخص در استان باشیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با وجود گذشت دو هفته محدودیت ها، به دلیل گستردگی این اپیدمی در استان طی هفته های اخیر، کماکان با آمارهای بالایی در زمینه ابتلا و جان باختن هم استانی ها در اثر بیماری کووید ۱۹ مواجه هستیم که همین امر ضرورت افزایش مشارکت عمومی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را جدی تر می سازد.

او تاکید کرد: ضمن استفاده از ماسک در صورت ضرورت خروج از منزل باید به یاد داشته باشیم در این ایام از شرکت در مهمانی های خانوادگی باید پرهیز کرده و جان عزیزانمان را قربانی این ویروس خطرناک نسازیم.

حسینی سرعت انتقال این ویروس را بسیار بالا عنوان کرد و یادآور شد: تنها راهکار محافظتی ما در برابر آن نیز استفاده از ماسک است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.