کد خبر: 8040
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
 • خبرنگار: معصومه محمدی رابع
 • چاپ
تشییع 15 شهید گمنام در شیراز

مدیرکل اداره نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: 15 شهید گمنام و 1 شهید بانام از امروز چهارشنبه 24 دی تا روز دوشنبه 20 دی در 12 نقطه استان فارس با رعایت موارد بهداشتی تشییع و خاکسباری می شوند.

سرهنگ سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل اداره نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس استان فارس، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پیام خبر گفت: 15 شهید گمنام و 1 شهید بانام از امزوز چهارشنبه 24 دی تا روز دوشنبه 20 دی در 12 نقطه استان فارس با رعایت موارد بهداشتی تشییع و خاکسباری می شوند.

سرهنگ کوشکی خاطرنشان کرد: از این شهیدان تعداد7 شهید مربوط به عملیات کربلای 5 ، 5 شهید مربوط به عملیات رمضان، 2 شهید مربوط به تک سال 67 رژیم بعثی ، یک شهید مربوط به عملیات والفجر1 هستند و تمام این شهیدان در مرز شلمچه و شرق دجله تفحص شدند.

شهید یداله زارع مویدی شهید بانامی بود که همزمان در این ایام در شهرستان بیضا تشییع و خاکسپای می شود.

وی افزود: 5 تا از این شهیدان در شیراز خاکسپاری میشوند. 2 شهید در بهشت احمدی، یک شهید در پادگان لشکر 19 فجر، یک شهید در پادگان شهید باقری نیروی دریایی سپاه و یک شهید در دانشگاه صنعتی تشییع می شوند.

2 شهید در شهرستان خفر و دوشهید در دو نقطه از شهرستان جهرم ؛ یکی در دانشگاه دولتی جهرم و یکی در موسسه  قرآنی امام علی(ع) ، دو شهید در شهرستان ششده در بخش قره بلاغ، یک شهید در دانشگاه آزاد آباده، یک شهید در دانشگاه آزاد فیروزآباد و یک شهید در دانشگاه علوم پزشکی گراش تدفین می شوند.

مدیر کل اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس از مراسم های وداع با شهیدان در نقاط مختلف شهر خبر داد و از مردم شهید پرور فارس خواست تا با رعایت کامل موارد بهداشتی در این مراسم ها حضور به عمل رسانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.